Zakaria przyśpieszył odejście trzech pomocników Juve

Kingsley Coman i Denis Zakaria
Kingsley Coman i Denis Zakaria Pressfocus

W ostatnim dniu zimowego okienka całkiem sporo dzieje się w Turynie. Oficjalnie z Juventusu odeszło trzech pomocników, którzy nie byli w planach Massimiliano Allegriego. Tottenham zasilili Dejan Kulusevski i Rodrigo Bentacur. Natomiast Aaron Ramsey został wypożyczony do Rangers. Tymczasem na zasadzie transferu definitywnego kadrę Starej Damy zasilił już Denis Zakaria.

  • Denis Zakaria został nowym piłkarzem Juventusu
  • Przejście Szwajcara umożliwiło odejście dwóch innych piłkarzy z środka pola
  • Do tego z Turynem, co najmniej na długie miesiące pożegnał się Dejan Kulusevski

Zakaria wzmocnił środek pola Juve

Denis Zakaria nie zamierzał przedłużać wygasającej umowy w Borussii M’gladbach. Stąd też klub szukał korzystnego wyjścia z tej sytuacji. Na ratunek przybył Juventus, który pozyskał Szwajcara za kwotę 8 mln euro już z bonusami.

Pomocnik jest już po testach medycznych. Do tego wypełnił wszystkie możliwe dokumenty, dlatego oficjalnie dołączył do projektu Massimiliano Allegriego. Trener szukał wzmocnień środka pola, a transfer Zakarii jest całkiem solidnym ruchem. Piłkarz podpisał umowę do 2026 r. i już od pierwszego dnia lutego rozpocznie treningi z resztą zespołu.

Trzech niechcianych znalazło nowe kluby

Po zakontraktowaniu Dusana Vlahovicia i Denisa Zakarii nadszedł również czas na rozstania. Bramy Turynu pod koniec zimowego mercato opuścił Aaron Ramsey. Anglik wrócił na wyspy, ale tym razem otrzymał półroczny angaż w Rangers.

Z kolei Rodrigo Bentancur na stałe wyjechał do Londynu. Bianconerii uzyskali tym sposobem 20 mln euro. Urugwajczyk stał się pełnoprawnym graczem Tottenhamu, a wraz z nim na przynajmniej 11 miesięcy odleciał też Dejan Kulusevski.

Dzięki temu, Juventus otrzyma kolejne 10 mln euro. Tym razem za wypożyczenie Szweda do następnej zimy. Oba kluby uzgodniły też kwotę za potencjalnego wykupu skrzydłowego, która wynosi 35 mln euro.

Czytaj więcej: Kto chce wrócić, kto chce odejść, a kto zostaje, czyli polskie zimowe mercato

Komentarze

Na temat “Zakaria przyśpieszył odejście trzech pomocników Juve