Zabójczy kwadrans Atalanty

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski fot. Grzegorz Wajda

Atalanta rozpoczęła spotkanie od potężnego uderzenia, bowiem już po pierwszym kwadransie prowadziła 4:0! Wynik meczu w 3. minucie otworzył Josip Ilicić, który pokonał bramkarza rywali świetnym uderzeniem z około 20 metrów.

Czytaj dalej…

Dwie minuty później Atalanta prowadziła już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ilicić, który tym razem zaskoczył Skorupskiego potężnym uderzeniem z prawej strony pola karnego.

Kolejne minuty to koleje dwie bramki dla Atalanty. W 9. minucie na 3:0 podwyższył Hans Hateboer, który wykorzystał prostopadłe podanie Ilicicia w pole karne.

W 15. minucie czwartego gola dla gospodarzy zdobył Duvan Zapata, który otrzymał podanie od Remo Freulera, ograł w polu karnym rywala, a następnie pokonał bezradnego Skorupskiego. Od tego momentu Atalanta nie forsowała już tempa i kontrolowała wydarzenia na boisku.

W drugiej połowie honorowego gola zdobyła Bologna. Bramkarza Atalanty uderzeniem z lewej strony boiska z rzutu wolnego zaskoczył Riccardo Orsolini. Wynik 4:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Atalanta Bergamo – Bologna FC 4:1 (4:0)

1:0 Ilicić 3′
2:0 Ilicić 5′
3:0 Hateboer 9′
4:0 Zapata 15′
4:1 Orsolini 54′

Komentarze