Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne PressFocus

Zabójcze 45 minut Napoli, kompromitacja ekipy Polaka

SSC Napoli bardzo pewnie wygrało w Serie A z ACF Fiorentiną 6:0 (4:0). Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Piotr Zieliński. W szeregach gości całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski, ale polski bramkarz na pewno nie będzie dobrze wspominał tej potyczki. W tym momencie gospodarze są na trzeciej lokacie. Z kolei klub z Florencji zajmuje 14. lokatę.

Na pierwszego gola w tej niedzielnej potyczce nie musieliśmy zbyt długo czekać. Już w piątej minucie Andrea Petagna przytomnie zagrał do Lorenzo Insigne, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Drągowskiego. Polak nawet nie próbował interweniować.

Kilkanaście minut później przyjezdni mieli okazję doprowadzić do wyrównania. Blisko był Cristiano Biraghi, ale jego strzał najpierw odbił się od Diego Demme, a potem zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. W 27. minucie bramkarz SSC Napoli poradził sobie z groźnym uderzeniem, którego autorem był Franck Ribery.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Demme, który skorzystał z asysty od Petagny. Warto dodać, że całą akcję rozpoczął Piotr Zieliński. Kilkadziesiąt sekund potem Insigne znakomicie wypatrzył w polu karnym Hirvinga Lozano, który zdobył trzecią bramkę dla neapolitańczyków.

To nie był jednak koniec kanonady ze strony gospodarzy. Pod koniec tej części gry bramkę płaskim uderzeniem zza pola karnego zdobył bowiem Zieliński. Drągowski musiał zatem już po raz czwarty wyciągać piłkę z siatki.

Dziesięć minut po zmianie stron blisko byli goście. Dusan Vlahović próbował sprytnie umieścić futbolówkę w siatce rywali, lecz w porę z interwencją zdążył Kalidou Koulibaly. Gospodarze byli zaś bardziej skuteczni. W 71. minucie z karnego nie pomylił się Insigne, który zdobył swojego drugiego gola. Wynik tego spotkania na 6:0 ustalił natomiast w końcówce Matteo Politano, który minął kilku rywali, a następnie precyzyjnie przymierzył.

Inter Mediolan – Juventus FC

Warto przypomnieć, że już wieczorem Inter Mediolan zagra z Juventusem FC w hicie tej kolejki. Początek spotkania o 20:45. Zapowiedź tej potyczki możesz przeczytać tutaj https://www.seriea.pl/inter-mediolan-juventus-zapowiedz-typy-kursy/.