Jose Mourinho nadal myśli o graczu Arsenalu

Granit Xhaka
Granit Xhaka PressFocus

Latem zeszłego roku AS Roma była mocno zainteresowana pozyskaniem zawodnika Arsenalu Londyn. Granith Xhaka praktycznie przez całe letnie okienko transferowe był łączony z rzymskim klubem, jednak ostatecznie nie doszło do finalizacji rozmów. Giallorossi nie zapomnieli jednak o pomocniku z Emirates Stadium i prawdopodobnie podczas kolejnego mercato znów postarają się ściągnąć gracza do Rzymu.

  • Granit Xhaka nadal znajduje się w kręgu zainteresowań Romy
  • Szwajcar już latem był dogadany z rzymskim klubem, który ostatecznie nie doszedł do porozumienia z Arsenalem
  • Pomocnik Kanonierów mocno dzieli fanów, bowiem nie wszyscy są zwolennikami takiego ruchu

Granit Xhaka latem może trafić do Romy

Szwajcar był przedmiotem długich negocjacji pomiędzy Romą a Arsenalem. Rzymianie osiągnęli nawet porozumienie z samym zawodnikiem, ale nie dogadali się z Kanonierami w sprawie kwoty odstępnego. Giallorossi chcieli obniżyć cenę o 15 mln euro, jednak nie udało im się przekonać władz Kanonierów, którzy nie byli skłonni do takich negocjacji. Xhaka ostatecznie został w Londynie. Choć jego kandydatura mocno dzieli fanów rzymskiego klubu, którzy nie uważają tego transferu za wzmocnienie to temat jego przenosin na Stadio Olimpico ma wrócić latem.

Jak donosi serwis calciomercato.com Roma planuje już letnie transfery, a Granit Xhaka jest jednym z tych piłkarzy, którzy znajdują się w kręgu zainteresowań Jose Mourinho. Szwajcar nie jest zbyt lubiany przez fanów Arsenalu, co również jest powodem pojawiania się coraz większej ilości informacji na temat jego ewentualnego transferu. Ten ruch z pewnością będzie wymagał od giallorossich dużego zaangażowania i cierpliwości. Mimo to bacznie obserwują sytuację planując nowe wzmocnienia.

Nie od dziś wiadomo, że portugalski szkoleniowiec nie jest zadowolony ze składu, jaki posiada. W ostatnim czasie pojawiało się w prasie wiele spekulacji na temat letniej rewolucji kadrowej AS Romy. Już wiadomo, że kilku piłkarzy jest na wylocie z rzymskiego klubu, którzy nie spełnili oczekiwań Jose Mourinho. Z drugiej strony spodziewanych jest kilka transferów do klubu, które mają wzmocnić zespół i stworzyć większą głębię składu. Mimo wydanych już ogromnych pieniędzy na nowych piłkarzy odkąd Portugalczyk został szkoleniowcem giallorossich to zbliżające się mercato może być bardzo interesujące w wykonaniu rzymskiego klubu, który już teraz planuje przeznaczyć dość spore kwoty na nowych zawodników.

Zobacz również: Gasperini chce się pozbyć VAR-u

Komentarze