Wysoki triumf Atalanty, remisy w Ferrarze i Turynie

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Gracze Napoli zremisowali na wyjeździe ze SPAL 1:1 (gol Milika). W innym meczu tej kolejki wysoko wygrali zawodnicy Atalanty. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Torino i Cagliari.

Czytaj dalej…

W Bergamo, już do przerwy, zobaczyliśmy cztery gole. Wszystko lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili po bramce Okaki. Potem jednak strzelali wyłącznie piłkarze gospodarzy. Dwukrotnie trafił Ilicić, a raz Muriel (z karnego). Dodatkowo w 32. minucie czerwoną kartką został ukarany Opoku (za dwie żółte) i od tego momentu przyjezdni musieli sobie radzić w dziesięciu.

W drugiej połowie Atalanta zdobyła kolejne cztery trafienia. Dwukrotnie trafił Muriel, a po jednej bramce dorzucili Pasalić i Traore. Finalnie piłkarze z Bergamo wygrali zatem aż 7:1. Warto dodać, że Teodorczyk spędził całe spotkanie na ławce rezerwowej gości.

Co działo się w Ferrarze? Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do dziewiątej minuty. Wtedy to bramkę zdobył Milik, który celnie przymierzył z dystansu (lewą nogą). Gospodarze doprowadzili do wyrównania kilka minut potem, a trafienie zanotował Kurtić. Po zmianie stron wynik tego meczu nie uległ zmianie.

Zarówno Milik, jak i Zieliński rozegrali całe spotkanie dla gości. W szeregach gospodarzy nie zabrakło natomiast Recy. Cionek wszedł na plac gry w 54. minucie. Salamon nie podniósł się natomiast z ławki rezerwowych.

Jak wyglądała zaś potyczka w Turynie? Na pierwszego gola czekaliśmy do 40. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Nandez. W drugiej połowie wyrównał Zaza, który ustalił rezultat tej potyczki na 1:1. Warto dodać, że Walukiewicz spędził całe spotkanie na ławce rezerwowej przyjezdnych.

Wyniki dzisiejszych spotkań rozgrywanych od 15:00:

Atalanta – Udinese 7:1 (3:1)

0:1 Okaka 12′
1:1 Ilicić 21′
2:1 Muriel 35′ (k.)
3:1 Ilicić 43′
4:1 Muriel 48′
5:1 Pasalić 52′
6:1 Muriel 75′ (k.)
7:1 Traore 83′

SPAL – Napoli 1:1 (1:1)

0:1 Milik 9′
1:1 Kurtić 16′

Torino – Cagliari 1:1 (0:1)

0:1 Nandez 40′
1:1 Zaza 69′

Komentarze