Wysoka wygrana Juve, hattrick Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Bardzo udanie rywalizację w 2020 roku rozpoczęli piłkarze Juventusu, którzy przed własną publicznością wysoko 4:0 pokonali Cagliari Calcio. Starą Damę do zwycięstwa w tym meczu poprowadził Cristiano Ronaldo.

Podopieczni Maurizio Sarriego przystępowali o meczu w roli zdecydowanego faworyta, ale gości z Sardynii po cichu liczyli na sprawienie niespodzianki. Do końca pierwszej połowy Juventus miał problemy z zaskoczeniem rywali i na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Wynik meczu w 49. minucie otworzył Cristiano Ronaldo, który przechwycił podanie rywali przed polem karnym, następnie minął bramkarza w sytuacji sam na sam i trafił do pustej bramki.

W 66. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Starej Damy, po tym jak faulowany był Paulo Dybala, który przeprowadził świetną indywidualną akcję. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Ronaldo, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Juventus nie zamierzał jednak na tym poprzestawać. W 81. minucie padła trzecia bramka dla gospodarzy. Ronaldo tym razem wystąpił w roli asystenta uruchamiając Gonzalo Higuaina. Ten wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza rywali.

Kilka chwil później było już 4:0. Ronaldo skompletował wówczas hattricka, tym razem trafiając do siatki z lewej strony pola karnego po podaniu Douglasa Costy. Wynik nie uległ już zmianie.

W zespole gości pełne 90 minut rozegrał polski obrońca Sebastian Walukiewicz.

Juventus FC – Cagliari Calcio 4:0 (0:0)

1:0 Ronaldo 49′
2:0 Ronaldo (k.) 67′
3:0 Higuain 81′
4:0 Ronaldo 82′