Napoli myśli o wykupieniu Ndombele

Tanguy Ndombele
Tanguy Ndombele fot. PressFocus

Tanguy Ndombele coraz częściej pojawia się ostatnio na boisku. Napoli poważnie myśli nad definitywnym wykupieniem go z Tottenhamu za kwotę 30 milionów euro.

  • Przed sezonem Tanguy Ndombele trafił na roczne wypożyczenie do Napoli
  • W Serie A zaliczył osiem występów, z czego czterokrotnie grał od pierwszej minuty
  • Koszt definitywnego wykupu z Tottenhamu wynosi 30 milionów euro

Ndombele coraz ważniejszy dla Napoli

Ekipa z Neapolu od początku sezonu prezentuje się wręcz znakomicie. Duża w tym zasługa świetnie uzupełniającego się tercetu w środku pola. Stanislav Lobotka i Frank Zambo Anguissa odpowiednio wspomagają defensywę, natomiast Piotr Zieliński czaruje pod bramką rywala. To dobra wiadomość dla kibiców, ale gorsza dla Tanguya Ndombele, który ma niewielkie szanse na grę w wyjściowej jedenastce.

Tego lata Francuz trafił do Napoli na zasadzie rocznego wypożyczenia z Tottenhamu. Zmiana środowiska miała pomóc mu w powrocie do swojej najlepszej dyspozycji. To właśnie za czasów gry w Olympique’u Lyon biły się o niego najlepsze kluby w Europie. Ndombele w Neapolu gra jednak w kratkę, a w większości spotkań nie zachwycił.

Nie ulega natomiast wątpliwościom, że siedmiokrotny reprezentant Francji jest głównym kandydatem do wyjściowego składu w przypadku jakichkolwiek problemów kadrowych. Jego umiejętności docenia Luciano Spalletti, który chce zatrzymać go w swoich szeregach na dłużej. Napoli rozważa zatem definitywny wykup z Tottenhamu, co wiąże się ze sporym wydatkiem. W umowie między klubami zawarta została klauzula wykupu na poziomie 30 milionów euro.

W obecnym sezonie Ndombele zaliczył jedenaście występów, a czterokrotnie zaczynał mecz w wyjściowej jedenastce. W Lidze Mistrzów udało mu się strzelić bramkę oraz zanotować asystę.

Zobacz również: Bremer będzie pauzował przez około trzy tygodnie

Komentarze