Lazio powalczy jeszcze w styczniu o obrońcę Juventusu?

Luca Pellegrini
Luca Pellegrini Pressfocus

Dziennikarze TuttoJuve przekazali w poniedziałek, że Lazio Rzym wciąż mocno zainteresowane jest wypożyczeniem Luki Pellegriniego. Włoch znajduje się obecnie na wypożyczeniu w Eintrachcie, ale zarówno Orły, jak i Stara Dama są gotowe skrócić wypożyczenie 23-latka.

  • Luca Pellegrini gra na wypożyczeniu w Eintrachcie
  • Włoch nie czuje się dobrze w Niemczech i wolałby wrócić do Serie A
  • O angaż 23-latka postarać się planuje Lazio Rzym

Niespełniony talent z drugą szansą w Serie A?

Lazio Rzym od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie Luką Pellegrinim. Lewy obrońca nie przebił się w Juventusie, który zdecydował się wypożyczyć go na sezon 2022/23 do Eintrachtu Frankfurt. Jak na razie przygoda 23-latka z Orłami nie jest zbyt udana. Włoch ma problem z ustabilizowaniem formy i wywalczeniem sobie na stałe miejsca w wyjściowym składzie. 

Pellegrini został wypożyczony do Eintrachtu na cały sezon, jednak zarówno niemiecki klub, jak i Juventus gotowi są je skrócić. Włoch chciałby wrócić do Serie A, co byłoby na rękę Lazio. Dziennikarze TuttoJuve przekazali, że zespół z Rzymu liczy na wypożyczenie zawodnika. 

Orły starały się o transfer Federico Bonazzoliego, jednak wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie on do skutku. W tej sytuacji klub planuje skupić się na pozyskaniu Luki Pellegriniego. Według mediów prezydent Lazio, Claudio Lotito miał w tej sprawie spotkać się już z agentem zawodnika. Okno transferowe wkrótce się zamyka, więc jest to ostatni moment na szybkie przeprowadzenie operacji.

Luca Pellegrini w tym sezonie rozegrał 14 meczów. Nie udało mu się zanotować bramki ani asysty. Portal Transfermarkt wycenia go na 9 milionów euro.

Sprawdź: Juventus oddaje pomocnika. Dobry deal turyńczyków

Komentarze