Roma z Mourinho zadebiutuje w Lidze Konferencji

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. PressFocus

W cieniu meczów o TOP 4 w tabeli Serie A rozgrywane zostały trzy mecze, w których przede wszystkim toczyła się walka o miejsce premiowane grą w Lidze Konferencji. Ostatecznie na siódmym miejscu zmagania zakończyła Roma, która zremisowała swoje spotkanie ze Spezią Calcio (2:2).

Roma w Lidze Konferencji

AS Roma w powszechnej opinii miała odpuścić mecz ze Spezią Calcio, aby Jose Mourinho nie musiał przygotowywać zespoły do gry w nowych rozgrywkach europejskich. W pierwsze połowie wszystko wskazywało na to, że tak właśnie się stanie. Gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw gola na 1:0 strzelił w szóstej minucie Daniele Verde. Tymczasem bramkę na 2:0 zdobył Tommaso Pobega.

W drugiej połowie rzymianie jednak podwinęli rękawy i zaczęli odrabiać straty. Najpierw gola kontaktowego strzelił Stephan El Shaarawy. Z kolei w 85. minucie do wyrównania doprowadził Henrich Mychitarian i ostatecznie spotkanie na Stadio Alberto Picco zakończyło się rezultatem 2:2. Ósmy remis Romy sprawił, że to właśnie drużyna z Rzymu będzie ostatnią, która będzie reprezentować Serie A w pucharach.

Sassuolo swój plan wykonało, ale zabrakło szczęścia

US Sassuolo nie ukrywało, że chciało wywalczyć miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Czarno-zieloni mieli w ostatniej kolejce ligowej trudnego rywala, którym było Lazio. Ostatecznie jednak ekipa z MAPEI Stadium wywiązała się ze swojego zadania, wygrywając 2:0. Bramki dla Sassuolo zdobyli Giorgos Kyriakopoulos oraz Domenico Berardi. Szczególnie gol Greka mógł się podobać, bo padł po uderzeniu z ponad 30 metrów.