Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic Pressfocus

Wyniki 27. kolejki Serie A. W sobotę mogliśmy obejrzeć trzy starcia w lidze włoskiej. Śmiało można powiedzieć, że żadne z nich nie rozczarowało widzów. Kolejny punkt ugrała Salernitana, a cenne zwycięstwa odniosły Juventus i Sassuolo.

Sobota obfitowała w bramki

Pojedynek Salernitany z Bologną był z perspektywy postronnych widzów starcie drużyn dołu tabeli. Gospodarze przed meczem okupowali ostatnie miejsce w tabeli, a ich szanse na utrzymanie w Serie A malały z każdym meczem. Mimo to, pierwsza cios wyprowadziła Bologna. Minutę przed przerwą bramkę zdobył najlepszy strzelec zespołu – Marko Arnautovic. Doświadczony Austriak wykorzystał świetną wrzutkę Aarona Hickeya i głową skierował piłkę do bramki. Po zmianie stron Salernitana atakowała nieco śmielej, jednak nie przynosiło to wymiernych korzyści. Aż do 72 minuty. Wówczas dobre podanie Lysa Mousseta wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Nadir Zortea i pewnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Włoch miał szansę w 90 minucie zapewnić swojemu zespołowi czwarte w tym sezonie zwycięstwo, ale na wysokości zadania stanął Łukasz Skorupski. Gospodarze mogą czuć lekki niedosyt, jednak warto zaznaczyć, że był to dla nich czwarty z rzędu mecz bez porażki.

Spotkanie Empoli z Juventusem dostarczyło wielu emocji i bramek już w pierwszej połowie. Pierwszego gola w meczu strzelił Moise Kean, który wykorzystał dośrodkowanie Rabiota i głową pokonał bramkarza Empoli. Gospodarze ledwo osiem minut później wyrównali stan rywalizacji za sprawą bramki Szymona Żurkowskiego. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, jednak sprawy w swoje ręce wziął Dusan Vlahovic. Serb strzelił bramkę do szatni na 2:1. Po zmianie stron prowadzenie na 3:1 podwyższył Vlahovic. W sytuacji sam na sam z bramkarzem były napastnik Fiorentiny w piękny sposób go przelobował. Serb był tego wieczoru wyjątkowo skuteczny. Nie był to jednak ostatni gol spotkania. Na 15 minut przed końcem bramkę kontaktową strzelił Andrea La Mantia. Źle w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i podopieczni Allegriego mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Na mecz z Fiorentiną Sassuolo wyszło ustawione bardzo ofensywnie i dość szybko przyniosło to rezultaty. Znakomitym uderzeniem popisał się w 19 minucie Hamed Junior Traore, który zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie Serie A. Na tablicy świetlnej wynik zmienił się zatem na 1:0 dla gospodarzy. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej groźnie uderzał także w 38 minucie, ale ustrzelił tylko poprzeczkę. Przed przerwą najlepszą sytuację dla Fiorentiny wykreował Jonathan Ikone. Strzał Francuza obronił Consigli. W 79 minucie nerwów na wodzy nie utrzymał Bonaventura, który najpierw zobaczył żółtą kartkę za zagranie ręką, a po usilnych protestach w kierunku arbitra drugą i zmuszony był po zaledwie 17 minutach opuścić boisko. Mimo gry w osłabieniu, goście przycisnęli i udało im się zdobyć wyczekiwaną bramkę. Bohaterem klubu z Florencji tym razem został Arthur Cabral, który wykorzystał dogranie Saponary i wbił piłkę do bramki. Radość trwała krótko, bo w czwartej minucie doliczonego czasu wynik na 2:1 ustanowił Defrel, a sędzia chwilę później zagwizdał po raz ostatni. Duże rozczarowanie mogą czuć piłkarze Fiorentiny, bo rywal w tym meczu był w ich zasięgu.