Wynik Interu lepszy niż gra

Stefan De Vrij
Stefan De Vrij fot. Grzegorz Wajdaq

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 28. kolejki włoskiej ekstraklasy Parma Calcio uległa na swoim stadionie 1:2 Interowi Mediolan. Tym samym team z miasta mody wygrał swój 10. mecz w delegacji w tym sezonie.

Team z miasta mody przystępował do swojej potyczki w roli zdecydowanego faworyta, mimo że w delegacji Inter przegrywał w każdym z dwóch ostatnich meczów ligowych. Gospodarze mieli natomiast nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Genoi CFC.

Pierwszy gol padł stosunkowo szybko, bo już w 15. minucie na listę strzelców wpisał się Gervinho. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał podanie od Juraja Kucki, wyprowadzając parmeńczyków na jednobramkowe prowadzenie.

Chociaż podopieczni Antonio Conte mieli w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kilka okazji do wyrównania, to ostatecznie po żadnej z prób Nerazzurri nie zdołali zdobyć bramki. Swoje szanse mieli: Diego Godin, Nicolo Barella, czy Antonio Candreva.

W drugiej połowie mediolańczycy w ostatnich dziesięciu minutach włączyli drugi bieg i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 84. minucie gola na 1:1 strzelił Stefan De Vrij, który wykorzystał podanie od Lautaro Martineza. Z kolei w 87. minucie bramkę na wagę wygranej Czarno-niebieskich zdobył Alessandro Bastoni.

Inter dzięki wygranej nad Parmą legitymuje się bilansem 61 punktów na koncie. Ekipa z miasta mody odskoczyła zatem na cztery “oczka” od rozpędzonej Atalanty. W kolejnej serii gier Inter u siebie zagra z Brescią. Z kolei team Roberto D’Aversy w delegacji zmierzy się z Hellasem Werona.