Wymowne słowa Sarriego po wpadce Lazio w LKE

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Maurizio Sarri tłumaczył się po odpadnięciu Lazio Rzym z Ligi Konferencji twierdząc, że jego zespół nie jest w stanie rywalizować na dwóch frontach jednocześnie. Szkoleniowiec po raz kolejny zwrócił uwagę na wąską kadrę biancocelestich.

  • Lazio odpadło z Ligi Konferencji
  • Biancocelesti nie poradzili sobie w dwumeczu z AZ
  • Sarri narzeka na wąską kadrę

Lazio może skupić się na walce o TOP4 Serie A

Lazio Rzym dwukrotnie przegrało z AZ Alkmaar w 1/8 finału Ligi Konferencji i dość niespodziewanie pożegnało się z turniejem odpadając w rywalizacji z niżej notowanym rywalem.

– Zasłużyliśmy na odpadnięcie. Mieliśmy dobry moment, ale po stracie gola nasza dyspozycja całkowicie się załamała. Zabrakło odpowiedniej koncentracji i wiary w sukces. To był ogromny błąd, bo do końca meczu pozostało wtedy 55 minut – przyznał Sarri.

– Nie mamy odpowiednio szerokiej kadry, by rywalizować na kilku frontach. To dość oczywiste, że za każdym razem, gdy muszę dokonać kilku zmian w składzie płacimy za to najwyższą cenę – dodał szkoleniowiec.

Wydaje się, że w tym sezonie znacznie ważniejsza dla Lazio jest walka w Serie A. Biancocelesti walczą o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, co byłoby sporym sukcesem dla tego klubu.

Zobacz również: Rośnie apetyt Napoli. “Jesteśmy na dobrej drodze”

Komentarze