Wymowna reakcja Marchisio na słowa Inzaghiego

Caludio Marchisio
Caludio Marchisio PressFocus

Były pomocnik Juventusu, Claudio Marchisio, nie był pod wrażeniem reakcji Simone Inzaghiego po porażce Interu w Derby d’Italia, uważając, że szkoleniowiec przede wszystkim powinien skupić się na grze swojego zespołu, a nie na ocenie pracy arbitrów.

  • Inter przegrał z Juventusem 0:1
  • Gol Filipa Kosticia wzbudził wiele kontrowersji
  • Marchisio uważa, że nie było zagrania ręką

Marchisio skomentował kontrowersyjnego gola

Inter Mediolan przeważał przez większą część spotkania z Juventusem, ale to Filip Kostić przesądził o skromnej wygranej Starej Damy. Jednak gol Serba wzbudził wiele kontrowersji. Trafienie przez dłuższą chwile analizowane było przez VAR pod kątem możliwego zagrania piłki ręką. Ostatecznie przewinienia się nie dopatrzono, choć rzeczywiście można mieć pewne wątpliwości w stosunku do tej sytuacji.

Widziałem dwadzieścia różnych ujęć, na których widać rękę. Z tego powodu trudno mi teraz mówić o tym meczu. Wielokrotnie graliśmy przeciwko Juventusowi i wiedzieliśmy, że będą niebezpieczni w kontrataku, bo to jest ich największa broń. Popełniliśmy kilka błędów więcej niż zwykle, ale nadal mówimy o meczu, w którym ewidentnie wystąpił błąd sędziego, który rzutuje na naszą sytuację w tabeli Serie A i zagraża awansowi do Ligi Mistrzów – mówił Inzaghi.

Swoje zdanie na ten temat ma Claudio Marchisio. – Posiadanie piłki przez Inter było jałowe i powolne. Między wierszami mówiąc bardzo brakowało Lautaro Martineza. Pytanie nie powinno brzmieć czy było zagranie ręką tylko gdzie byli obrońcy, gdy Kostić przez dłuższą chwilę przyjmował piłkę w polu i składał się do strzału To wolna reakcja Dumfriesa i Darmiana powinna martwić Inzaghiego.

Rabiot moim zdaniem nie dotknął piłki ręką, ponieważ ta nie zmieniła trajektorii lotu ani dostała rotacji, więc nie dotknęła jego ręki. Nie wiem, gdzie widzieliście zagranie ręką – dodał.

Zobacz również: Sprzeczka Mourinho i prezydenta Lazio po derbach Rzymu

Komentarze

Comments 3 comments

Wszędzie piszą o ewidentnej ręce, wszędzie są filmiki, zdjęcia czy ujęcia z zagrania ręką.
Prawda jest to co mowia o juventinich. Chwycisz za rękę jufka na przestępstwie to ci bedzie wmawial, że to nie jego ręka.

VAR właśnie dla takich sytuacji wymyślono. Milimetrowe spalone. Spalone na podstawie kamer władz ligi. Chociaż istnieją również te należące do SKY… Powtórki, kt nie pokazuje niczego napewno. Natomiast napewno inter miażdzy Juve kadrą. I co z tego? Trzeba mieć jeszcze jaja.