Wyjątkowa noc dla Driesa Mertensa

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Dries Mertens w czwartkowym spotkaniu Napoli z Lazio (5:2) wyrównał rekord dotyczący liczby zdobytych bramek ligowych dla klubu z Neapolu. Wyjątkowego gola zadedykował zmarłej niedawno babci.

Mertens wyrównał kolejny rekord

Po godzinie gry kibice Serie A przecierali oczy ze zdumienia. Napoli rozbijało Lazio już 3:0 po dwóch trafieniach Lorenzo Insigne i golu Matteo Politano. Dries Mertens także rozgrywał niezłe zawody, notując asystę przy drugim trafieniu Petronopei. W 65. minucie Piotr Zieliński popisał się efektownym zwodem i dograł piłkę idealnie do czyhającego na skraju pola karnego belgijskiego napastnika. Mertens bez zastanowienia huknął w kierunku bramki i w efekcie podwyższył na 4:0.

Ten gol był wyjątkowy nie tylko ze względu na wysoki wynik czy fakt, że dzięki niemu Napoli przybliżyło się do walki o miejsca gwarantujące przyszłoroczną grę w Lidze Mistrzów. Dla 33-letniego zawodnika był to 102. gol dla neapolitańczyków w rozgrywkach ligowych. Tym samym wyrównał rekord utrzymujący się od ponad 80 lat. Najwięcej bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zdobył dla Napoli bowiem Antonio Vojak.Ten cofnięty napastnik występował dla Napoli w latach 1930-1935. Dries Mertens już jakiś czas temu pobił rekord liczby zdobytych bramek dla klubu we wszystkich rozgrywkach, ale dopiero w ubiegły czwartek wyrównał osiągnięcie Vojaka.

Po efektownym trafieniu Belg wyglądał, jakby nie dowierzał w to, co właśnie się wydarzyło. Następnie wzniósł ręce do nieba, dedykując tę wyjątkową bramkę swojej zmarłej niedawno babci.

Dries Mertens zdobył dla Napoli już 135 bramek we wszystkich rozgrywkach i o 14 trafień wyprzedza inną legendę klubu, Marka Hamsika. Belg będzie miał okazję do pobicia rekordu Vojaka w Serie A już w poniedziałek, gdy Petronopei zmierzą się na wyjeździe z Torino.

Torino
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. kwietnia 2021 18:29.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze