Wygrane Romy, Lazio i Verony

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski fot. Grzegorz Wajda

Gracze Romy wygrali z Brescią 3:0. W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy Lazio i Verony.

W Rzymie wszystkie bramki padły po zmianie stron. Najpierw gola zdobył Smalling. W 57. minucie podwyższył Mancini. Tymczasem rezultat potyczki na 3:0 dla rzymian ustalił (w 66. minucie) Dzeko.

Po jednym golu – do przerwy – dla każdej ze stron obejrzeli kibice na Mapei Stadium. W 34. minucie do siatki gospodarzy trafił Immobile. Wyrównał Caputo. Ostatecznie goście triumfowali 2:1, ponieważ w doliczonym czasie gry do drugiej połowy trafił Caicedo.

Beniaminek z Werony skromnie pokonał Fiorentinę 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zobaczyliśmy w 66. minucie. Wtedy to do bramki rywali trafił di Carmine. Dodajmy, że pokonanym bramkarzem był Drągowski.

Jak spisali się inni Polacy? Żurkowski spędził cały mecz na ławce gości. Z kolei Stępiński i Dawidowicz (Hellas) pojawili się na ostatnie minuty tej potyczki.