Riccardo Orsollini
Riccardo Orsollini Pressfocus

Wygrana Bologni na start sobotnich meczów Serie A

Bologna wygrała 1:0 (1:0) w pierwszym meczu 18. kolejki Serie A. Bramki gospodarzy strzegł przez całe spotkanie Łukasz Skorupski, natomiast 89. minut w drużynie gości rozegrał Paweł Dawidowicz. O wyniku zadecydowała wykorzystana jedenastka, przyznana w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa meczu była bardzo jednostronna. Zdecydowanie dominowała drużyna Bologni, która stwarzała sobie kilka sytuacji bramkowych, praktycznie nie pozwalając na nic ofensywie Hellasu Verony. Nie dziwi więc fakt, że to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie.

W 19. minucie Marco Silvestri popełnił przewinienie w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę, dlatego gospodarze mieli ogromną szansę, aby otworzyć wynik. Do jedenastki podszedł Ricardo Orsolini, który uderzeniem w lewy dolny róg bramki dał swojej drużynie prowadzenie.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie jak pierwsza. Ponownie lepszą drużyną była Bologna, ale tym razem zespół Hellasu potrafił się co jakiś czas odgryzać. W 63. minucie dobrą interwencją po strzale Nikoli Kalinica popisał się Łukasz Skorupski, który zapobiegł utracie gola. Parę chwil później Ricardo Orsolini był bliski zdobycia dubletu, ale jego uderzenie obronił Marco Silvestri.

Mecz zakończył się rezultatem 1:0, całe spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski, a Paweł Dawidowicz grał do 89. minuty. Bologna dzięki kompletowi awansowała na 12. miejsce w tabeli. Był to pierwszy sobotni mecz 18. kolejki Serie A. Hit ligi włoskiej odbędzie się natomiast w niedzielę, Inter zmierzy się wtedy z Juventusem.