Wydłuża się kolejka chętnych po gwiazdę Torino

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Andrea Belotti ma kontrakt ważny z Torino tylko do końca trwającego sezonu, co sprawia, że chętnych na transfer z udziałem zawodnika nie brakuje. Tuttosport podaje, że napastnik znalazł się na celowniku takich klubów jak Fiorentina, Napoli i AS Roma.

  • Andrea Belotti to jeden z najbardziej rozchwytywanych napastników z Serie A
  • 28-latek ma umowę ważny z Torino tylko do końca czerwca 2022 roku
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi 28 milionów euro

Belotti realnym zagrożeniem dla Piątka

Andrea Belotti dołączył do Torino w 2015 roku z Palermo. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał z kolei w Albinoleffe. W tej kampanii 28-latek wystąpił w Serie A łącznie 17 meczów, notując w nich pięć trafień, a także jedną asystę.

Według najnowszych doniesień mediów mało prawdopodobne jest, aby Belotti parafował nową umowę z Il Toro. Trener Torino Ivan Jurić co prawda wciąż ma nadzieję, że napastnik zostanie w klubie na kolejny sezon. Il Gallo jest jednak świadomy, że jest na liście życzeń kilku klubów.

Belotti łączony jest między innymi z takimi klubami jak Milan, czy Inter. Aczkolwiek reprezentant Włoch nie jest dla żadnego z klubów z Mediolanu priorytetem. Tuttosport twierdzi, że Napoli i Roma też monitorują sytuację Belottiego. W wyścigu o zawodnika ma być też Fiorentina.

Toskańczycy w styczniu pozyskali co prawda Krzysztofa Piątka i Arthura Cabrala. Polski napastnik jest jednak do ekipy ze Stadio Artemio Franchi wypożyczony i na dzisiaj nie jest przesądzone, że Fiorentina zdecyduje się na wykupienie Il Pistolero.

Belotti ogólnie w trakcie trwającego sezonie rozegrał 18 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki, bo ma też jeden mecz w Coppa Italia. 28-latek jest od września 2016 roku reprezentantem Włoch. Jak dotąd w drużynie narodowej rozegrał 42 mecze, notując w nich 12 trafień.

Czytaj więcej: Dybala chce pobić osiągnięcie Baggio

Komentarze