Wyciekły warunki dotyczące ewentualnego transferu Kessiego

Franck Kessie
Franck Kessie fot. Imago / Aflosport

Franck Kessie może kontynuować karierę w Juventusie, sugerują doniesienia mediów. Ciekawe wieści na temat ewentualnej transakcji przekazał dziennikarz Giacomo Iacobellis.

  • Juventus może tego lata wzmocnić się byłym pomocnikiem AC Milan
  • Stara Dama celuje w pozyskanie Francka Kessiego, a nowe wieści w sprawie przekazał dziennikarz Giacomo Iacobellis
  • Sam zawodnik jest podobno zdeterminowany, aby wrócić do Wloch

Kessie zakotwiczy w Juve?

Franck Kessie ostatnio bronił barw FC Barcelony, ale zdecydowanie tęskni za Italią. Realny scenariusz zakłada zatem, że Iworyjczyk zmieni tego lata pracodawcę.

Dziennikarz Giacomo Iacobelis przekazał, że Juventus jest zainteresowany wypożyczeniem Kessiego z opcją wykupu za 15 milionów euro. Aktualna umowa piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2026 roku.

Źródło przekonuje, że sam zawodnik jest gotowy ponieść część gotów ponieść część kosztu transakcji, a mowa o sumie nie małej, bo o 6,5 milionach euro. Kessie jest zdeterminowany, aby wrócić do Włoch.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej trafił do Barcelony na zasadzie wolnego transferu latem 2022 roku. W ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 43 meczach, strzelając w nich trzy gole. Ponadto zaliczył trzy kluczowe podania. Iworyjczyk wygrał z hiszpańską ekipą mistrzostwo La Liga i Superpuchar Hiszpanii.

Czytaj więcej: Juventus zdecydowany na pomocnika Barcelony

Komentarze