Wyciekły plany związane z terminarzem nowego sezonu Serie A

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Sezon 2022/2023 w Serie A ma zacząć się 13-14 sierpnia, podaje CalcioMercato.com. Tymczasem od 13 listopada ma mieć miejsce przerwa w rozgrywkach, na co wpływ ma mundial w Katarze. Mistrzostwa świata wyjątkowo odbędą się w ostatnim kwartale tego roku.

  • Do mediów wyciekł kalendarz na nowy sezon Serie A
  • Według CalcioMercato.com nowa kampania ligi włoskiej wystartuje w połowie sierpnia
  • Przerwa na mundial w Katarze będzie trwała od połowy listopada 2022 do początku stycznia 2023 roku

Start nowego sezonu Serie A już 13-14 sierpnia

Serie A oficjalnie ma ogłosić kalendarz na nową kampanię w trakcie marcowej przerwy na mecze reprezentacyjne. Do mediów trafiły już jednak informacje, które rozjaśniają plany władz rozgrywek.

Mistrzostwa świata w Katarze zaczną się 18 listopada i będą trwać do 18 grudnia. Tymczasem przerwa w rozgrywkach ligowych we Włoszech będzie miała miejsce od 13 listopada. Ma trwać do początku stycznia.

CalcioMercato.com ujawniło, że decyzja o kalendarzu w Serie A na kolejny sezon została ogłoszona 21 lutego. Miało to miejsce w trakcie posiedzenia zarządu Lega Serie A.

Ciekawostką jest z kolei to, że w trakcie mistrzostw świata ma zostać rozegrany towarzyski turniej w USA z udziałem ekip z ligi włoskiej. Dyrektor generalny Serie A Luigi De Siervo, potwierdził plany zorganizowania turnieju w Ameryce w wywiadzie udzielonym Reutersowi w minionym tygodniu.

Chcemy, aby piłkarze utrzymali dobrą formę, a jednocześnie promowali się na rynku, który uważamy za kluczowy dla rozwoju popularności rozgrywek. Mecze byłyby tak zaplanowane, aby nie kolidowały ze spotkaniami mistrzostw świata – rzekł przedstawiciel Serie A.

Reprezentacja Włoch nie jest jeszcze pewna gry na mundialu w Katarze. Squadra Azzura w pierwszym meczu barażowym zmierzy się z Macedonią Północną. Zwycięzca tej potyczki zmierzy się z lepszym ze starcia Turcja – Portugalia.

Czytaj więcej: Milan zaczął przymiarki do przedłużenia kontraktu z Ibrą

Komentarze