Juventus zmienił zdanie względem przyszłości utalentowanego pomocnika

Nicolo Fagioli
Nicolo Fagioli Pressfocus

Nicolo Fagioli został w sobotę bohaterem Juventusu. Piękna bramka 21-letniego pomocnika zagwarantowała Starej Damie zwycięstwo nad Lecce 1:0. Wpłynęła również na zmianę strategii klubu w stosunku do przyszłości Włocha. Zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport, klub nie planuje już wypożyczać go w styczniu.

• W sobotę Nicolo Fagioli zapewnił Juventusowi zwycięstwo dzięki bramce w meczu z Lecce
  • Klub pierwotnie zdecydowany był na wypożyczenie młodego Włocha w zimowym oknie transferowym
  • Zdaniem włoskich mediów 21-latek dostanie więcej szans i może wywalczyć miejsce w kadrze

Fagioli utorował sobie golem miejsce w składzie Juventusu?

Nicolo Fagioli w sezonie 2022/23 stawia pierwsze kroki w barwach seniorskiej drużyny Juventusu. Wychowanek Starej Damy ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Cremonese i znacząco przyczynił się do wywalczenia przez klub promocji do Serie A. Mimo to nie mógł liczyć na zbyt wiele minut na starcie kampanii w barwach Juve.

Massimiliano Allegri nie miał przekonania do umiejętności pomocnika i zaledwie kilkukrotnie dał mu szansę na wejście na boisko z ławki rezerwowych. W starciu z Lecce Włoch otrzymał od trenera 45 minut i odwdzięczył się za to pięknym trafieniem. Okazało się one decydujące o wyniku meczu z beniaminkiem Serie A. Zdaniem dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport mogło również wpłynąć na przyszłość piłkarza.

Przekazali oni, że w klubie ucichła debata na temat potencjalnego wypożyczenia 21-latka w trakcie zimowego okienka transferowego. Podobne plany klub miał względem Matiasa Soule, który prawdopodobnie zostanie w styczniu wypożyczony, by mógł łapać minut i ogrywać się na najwyższym poziomie.

Fagioli natomiast może zacząć otrzymywać od trenera więcej minut i na podstawie jego występów Juventus podejmie decyzję, czy należy oddawać go w styczniu na wypożyczenie. Trafienie z Lecce było jego premierowym w rozgrywkach Serie A.