Atalanta wyceniła utalentowanego wychowanka. Kwota robi wrażenie

Giorgio Scalvini
Giorgio Scalvini Pressfocus

Atalanta ma za sobą całkiem udaną rundę jesienną, choć ostatnie trzy spotkania zakończyły się pechowymi porażkami. Mimo to niezwykle wysoko oceniany jest po niej wychowanek klubu – Giogrio Scalvini. Ekrem Konur przekazał, że 18-latek zdążył już przykuć uwagę wielu topowych zespołów, a Atalanta wycenia go aż na 30 milionów euro.

  • Giorgio Scalvini ma za sobą udaną rundę w barwach Atalanty
  • 18-latek w tym sezonie stał się ważnym ogniwem drużyny
  • Włochem interesują się Inter Mediolan i Manchester City, a Atalanta wyceniła go na 30 milionów euro

Atalanta oczekuje dużych pieniędzy za obrońcę

Gdyby nie trzy porażki z rzędu na zakończenie rundy jesiennej, Atalanta Bergamo prawdopodobnie przed mundialem w Katarze obejmowałaby pozycję wicelidera Serie A. Przegrane z Napoli, Lecce i Interem niestety kosztowały ją sadek na szóstą pozycję w lidze. Jej strata do drugiego Milanu wynosi obecnie sześć punktów. 

Wysokie noty za rundę jesienną zebrał 18-letni wychowanek Nerazzurrich Giogrio Scalvini. Włoch w tym sezonie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a za zaufanie trenera odwdzięczał się przyzwoitymi występami. Scalvini radził sobie na tyle dobrze, że otrzymał również powołanie na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Włoch. Media poinformowały, że zdążył on przykuć już uwagę kilku topowych klubów. 

Ekrem Konur przekazał, że w gronie zainteresowanych sprowadzeniem 18-latka znajdują się Manchester City i Inter Mediolan. Władze Atalanty, zdając sobie sprawę z potencjału zawodnika, wyceniły go aż na 30 milionów euro. Bardzo prawdopodobne, że już w zimowym oknie transferowym któryś z klubów postanowi złożyć za niego oficjalną ofertę.

Przeczytaj również: Dwóch zawodników na wylocie z Atalanty

Komentarze