Wychowanek Milanu blisko nowego kontraktu

Davide Calabria
Davide Calabria PressFocus

Davide Calabria powinien wkrótce złożyć podpis pod nową umową z Milanem. Jak informuje serwis Calciomercato.com, obie strony są blisko uzyskania porozumienia w sprawie warunków nowego kontraktu. Ten ma obowiązywać do czerwca 2024 roku.

Aktualna umowa 24-letniego obrońcy obowiązuje do 2022 roku. Rossoneri są jednak zdecydowani na jej przedłużenie. Z reprezentantami piłkarza rozmowy w tej sprawie prowadzili w ostatnim czasie dyrektorzy mediolańskiego klubu Frederic Massara i Paolo Maldini.

Według Calciomercato.com, dla piłkarza priorytetem jest pozostanie na San Siro, w związku z czym nie kierował konkretnych żądań dotyczących warunków nowej umowy. Według nieoficjalnych informacji, przedłużając obecną umowę o kolejne dwa lata, będzie mógł również liczyć na niewielką podwyżkę. Aktualnie Calabria zarabia na San Siro około miliona euro rocznie.

Calabria jest wychowankiem Milanu. W pierwszej drużynie zadebiutował latem 2015 roku w wieku 18 lat i 5 miesięcy. Szkoleniowcem zespołu był wówczas Filippo Inzaghi. Od tamtej pory rozegrał 127 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy gole i dokładając do tego siedem asyst.

Prawy obrońca jest w obecnym sezonie ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego. Calabria wystąpił we wszystkich jedenastu dotychczasowych spotkań w Serie A od pierwszej minuty.

Komentarze