Wszczęto dochodzenie w sprawie Ibrahimovicia i Lukaku

Romelu Lukaku w derbach
Romelu Lukaku w derbach PressFocus

Prokurator federalny wezwał sędziego Paolo Valeriego, po tym, jak FIGC (Włoski Związek Piłki Nożnej) poinformował o wszczęciu postępowania w sprawie Zlatana Ibrahimovicia i Romelu Lukaku.

Spór pomiędzy napastnikami mediolańskich klubów daleki jest jeszcze od zakończenia. Obaj panowie starli się ze sobą w derbach Mediolanu rozgrywanych w ramach ćwierćfinałowego meczu Pucharu Włoch. Ich werbalna potyczka wywołała już wiele kontrowersji. Zlatan Ibrahimović musiał bronić się w mediach społecznościowych, zarzekając, że nie zachował się rasistowsko.

Sportowy sędzia już nałożył na nich karę. Obaj dostali zakaz występu w jednym spotkaniu Pucharu Włoch. Romelu Lukaku jest zawieszony z powodu otrzymanej żółtej kartki. Przez nią nie wystąpi w pierwszym meczu półfinałowym. Jego Inter zmierzy się w nim z Juventusem.

Teraz FIGC potwierdziło, że prokurator federalny wszczął śledztwo i wezwał sędziego późną porą.

“Prokurator federalny Giuseppe Chine otworzył dziś rano postępowanie w sprawie słownego starcia między zawodnikiem Zlatanem Ibrahimoviciem a Romelu Lukaku. Miało ono miejsce podczas meczu Inter – Mediolan w ćwierćfinale Pucharu Włoch, rozegranego 26 stycznia” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Włoskiego Związku Piłki Nożnej. “W ramach śledztwa prokurator federalny postanowił wezwać sędziego Paolo Valeriego. Zostanie on przesłuchany w ciągu najbliższych kilku godzin celem wyjaśnienia zakresu sankcji już nałożonych na tych dwóch graczy podczas meczu”.

Komentarze

Comments 7 comments

Oboje powinni dostać karę. Chociaż to co mi się nie podobało to fakt, że Ibra to zaplanował. Co widać po tym co wygadywał. Doskonale wiedział co go zaboli i wyciąga sprawy z szatni MU. Te jego teksty do Zapata a potem do Lukaku utwierdziły mnie w przekonaniu, że to zwykły burak. Lukaku też zachował się słabo ale tutaj chociaż można to tłumaczyć emocjami a Zlatan na chłodno to zaplanował. Istny pajac.

Ogolnie to widze tendencje do bronienia jednej czy drugiej strony. Ja uwazam, ze ani jeden ani drugi nie zachowal sie dobrze. Z jednej strony slaba prowokacja, a z drugiej nieutrzymanie nerwow na wodzy i bardzo twarde slowa. Wina jest po srodku. Co do rasizmu to akurat doszukiwanie sie na sile czegos czego nie bylo. Buractwo tak, ale rasizm ? Naduzycie.