Wspaniały gest w kierunku Eriksena

Christian Eriksen
Christian Eriksen PressFocus

Piłkarzem reprezentacji Danii i Belgii przerwali na kilka chwil grę w dzisiejszym spotkaniu Euro 2020. Obie drużyny zatrzymując się w 10. minucie chcieli oddał hołd Christianowi Eriksenowi, który aktualnie przebywa w szpitalu. Duńczyk wraca do zdrowia po tym jak zasłabł podczas pierwszego spotkania w turnieju z Finlandią. Piłkarz był reanimowany na boisku, ale na szczęście przeżył.

  • Mecz Dania – Belgia został przerwany na kilka chwil w 10. minucie
  • Obie drużyny oraz kibice oddali w ten sposób hołd Christianowi Eriksenowi
  • Piłkarz nadal przebywa w szpitalu gdzie wraca do zdrowia po dramatycznych chwilach w meczu Dania – Finlandia

Mecz Dania – Belgia przerwany dla Eriksena

Piłkarz Interu Mediolan stracił przytomność w końcówce meczu 1. kolejki fazy grupowej Euro 2020, w którym reprezentacja Danii rywalizowała z Finlandią. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb medycznych i podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się uratować mu życie. Konieczne było również zastosowanie AED. Na szczęście piłkarz jeszcze na murawie odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie nadal przebywa i przechodzi kolejne badania.

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej Romelu Lukaku, który jest klubowym kolegą Eriksena, zapowiedział, że piłkarze dołączą do zapowiadanej przez kibiców akcji w 10. minucie i na kilka chwil przerwą grze. Tak też się stało. Mecz został przerwany i w tym momencie rozległ się wielki aplauz kierowany do duńskiego pomocnika.

Komentarze