Wraca temat przenosin Gosensa do Niemiec

Robin Gosens
Robin Gosens PressFocus

Przebywający w strefie spadkowej Bundesligi Bayer Leverkusen zimą poszuka wzmocnień. Ponownie mówi się o zainteresowaniu Robinem Gosensem ze strony “Aptekarzy”.

  • Gosens nie jest ulubieńcem Inzaghiego
  • 28-latek chciałby grać dużo więcej
  • Niemiec może wrócić do ojczyzny

Robin Gosens poszuka szczęścia w Bundeslidze?

Robin Gosens nie jest zadowolony ze swojego pobytu w Interze Mediolan, bowiem lewy wahadłowy w ekipie Simone Inzaghiego z reguły pełni rolę rezerwowego. 28-letni Niemiec formalnie przebywa na Stadio Giuseppe Meazza w formie wypożyczenia z Atalanty Bergamo, ale Inter Mediolan zobowiązał się go wykupić po tym sezonie za kwotę 15 milionów euro.

Jak podaje dziennikarz “Relevo” – Matteo Moretto, sytuację 14-krotnego reprezentanta Niemiec bacznie obserwuje Bayer Leverkusen, który podobno czynił kroki ku jego pozyskaniu już podczas ostatniego letniego okienka transferowego, jednak wówczas transakcja ta ostatecznie nie doszła do skutku.

Zobacz również:

Wydaje się, że popularni “Aptekarze” chcieliby sprowadzić Gosensa na zasadzie transferu czasowego i zapewnić sobie opcję transakcji definitywnej. Co ciekawe, boczny obrońca lub pomocnik jeszcze nie miał okazji zagrać w Bundeslidze, bowiem początek swojej kariery w większości czasu spędził w Holandii, a następnie przeniósł się już do Włoch. Fanem talentu 28-letniego Niemca podobno jest nowy trener Bayeru Leverkusen – Xabi Alonso.

Robin Gosens, o którego pyta też Leicester City, rozegrał w aktualnym sezonie 12 meczów, lecz z reguły pojawiał się z ławki rezerwowych – łącznie uzbierał zaledwie 366 minut. Lewy wahadłowy w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów strzelił bardzo ważnego gola przeciwko Barcelonie, ale nie wydaje się, by ta bramka jakoś znacząco zmieniła jego obecną sytuację. Wartość rynkowa 28-latka szacowana jest na 22 miliony euro.

Czytaj więcej: Syn legendy Juventusu wyląduje w Turynie?

Komentarze

Comments 2 comments