Wniosek Napoli odrzucony! Będzie walkower dla Juventusu?

Piłkarze Juventusu FC
Piłkarze Juventusu FC fot. Grzegorz Wadja

Lega Seria A pozostaje przy stanowisku, że zaplanowane na dzisiejszy wieczór spotkanie Juventusu z Napoli powinno odbyć się z planem. W oficjalnym oświadczeniu władze ligi poinformowały o odrzuceniu wniosku klubu z Neapolu o przełożenie spotkania.

Czytaj dalej…

“W odpowiedzi na oficjalną prośbę Napoli Lega Serie A stwierdza, że obecne zasady mają na celu zagwarantowanie zdrowia wszystkim, równe traktowanie wszystkich klubów i poszanowanie zasad sportowych” – czytamy w oficjalnym komunikacie, który cytuje Football Italia.

“W swoim oświadczeniu ASL Campania prosi o izolację dla bliskich kontaktów Piotra Zielińskiego. Dlatego w tym przypadku stosuje się protokół FIGC uzgodniony z Komitetem Techniczno-Naukowym i zintegrowany z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 czerwca 2020 roku. Ta sama zasada została zastosowana w innych przypadkach w przeszłości. Na przykład pozwoliła Torino zagrać przeciwko Atalancie, Milanowi pojechać do Crotone, Genoi rozegrać wyjazdowy mecz na Stadio San Paolo z Napoli, czy Atalancie z Cagliari u siebie” – czytamy dalej.

“Nawet jeśli w zespole są przypadki zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, protokół przewiduje pewne i obowiązkowe zasady, które pozwalają na udział w meczu wszystkich zawodników, którzy uzyskali negatywny wynik na podstawie testów, które zostały przeprowadzone w terminie podanym przez władze zdrowotne” – kontynuowano w oświadczeniu

“Zarząd Lega Seria A zatwierdził również zestaw zasad, które mogą prowadzić do przełożenia spotkania tylko w sytuacji wystąpienia kilku przypadków zawodników, u których wynik testu na wirusa był dodatni. Warunków tych nie spełnia obecny przypadek Napoli i nie istnieją żadne decyzje władz lokalnych, które uniemożliwiałyby rozegranie meczu” – dodano.

Walkower dla Juventusu?

Rozpoczęcie niedzielnego spotkania na Allianz Stadium zaplanowane zostało na godz. 20:45. Bianconeri pod wodzą Andrei Pirlo normalnie przygotowują się do spotkania i o godzinie 19:30 udadzą się na obiekt. Nic jednak nie wskazuje na to, aby na stadionie Juventusu pojawiła się drużyna Napoli.

Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, arbiter wyznaczony do prowadzenia tego spotkania odczeka 45 minut, a następnie odgwiżdże jego koniec. Zgodnie z przepisami Juventusowi powinno zostać przyznane zwycięstwo walkowerem 3:0.

Komentarze