Włoski trener odchodzi z Turcji. Czas na Serie A?

Serie A
Serie A PressFocus

Francesco Farioli miał okazję pracować w Benevento i Sassuolo, ale jeszcze nigdy bezpośrednio nie odpowiadał za wyniki klubu w Serie A. Niewykluczone, że już niedługo się to zmieni, ponieważ Włoch właśnie rozstał się z Alanyasporem i będzie dostępny na rynku.

  • Francesco Farioli odchodzi z Alanyasporu
  • Włoch rozwiąże kontrakt z ekipą z Turcji
  • W ojczyźnie miał okazję pracować w sztabie szkoleniowym Benevento i Sassuolo

Farioli obejmie klub w Serie A?

Francesco Farioli to zaledwie 33-letni szkoleniowiec, który do tej pory samodzielnie prowadził dwa zespoły – Fatih Karagümrük i Alanyaspor. Za sterami ekipy ze Stambułu spędził dziewięć miesięcy i zaliczył 27 spotkań ze średnią 1,52 punktu na mecz, natomiast w roli trenera ekipy z Alanyi pracuje, a właściwie pracował nieco ponad rok. W tym czasie zdołał doprowadzić drużynę z Bahçeşehir Okulları Stadyumu do znakomitego 5. miejsca w Super Lig – Alanyaspor zakończył poprzednie rozgrywki z rekordowym w historii klubu dorobkiem 64 punktów.

Zgodnie z doniesieniami Fabrizio Romano Farioli zdecydował się opuścić południe Turcji i właśnie negocjuje rozwiązanie kontraktu, który obowiązywał do czerwca 2024 roku. Ostatnie miesiące nie były najlepsze w wykonaniu Alanyasporu, który aktualnie plasuje się dopiero na 11. lokacie, co zapewne wpłynęło na decyzję włoskiego trenera.

Farioli zapewne przyciągnie uwagę wielu klubów z Serie A. Dla 33-latka podjęcie samodzielnej pracy w ojczyźnie bez wątpienia byłoby dużym wyzwaniem, ale także ogromnym wyróżnieniem. Wcześniej miał okazję być członkiem sztabów szkoleniowych Benevento i Sassuolo.

Komentarze