Allegri skomentował niedoszły transfer Rabiota

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot Pressfocus

O krok od przenosin do Manchesteru United był latem Adrien Rabiot. Ostatecznie transfer upadł na ostatniej prostej, a Francuz pozostał w Juventusie. To z kolei ucieszyło Massimiliano Allegriego, który skomentował niedoszły transfer pomocnika.

  • Adrien Rabiot latem był bliski przenosin do Manchesteru United
  • Francuz nie osiągnął z Czerwonymi Diabłami porozumienia w kwestii warunków kontraktu
  • Niedoszły transfer 27-latka skomentował Massimiliano Allegri

Allegri zadowolony z pozostania Rabiota w Juventusie

Wobec poczucia braku wsparcia i wątpliwości w projekt sportowy Adrien Rabiot był zdecydowany latem na opuszczenie Juventusu na rzecz Manchesteru United. O jego transfer mocno zabiegał Erik ten Hag, a sam Francuz czuł się przekonany po rozmowie z holenderskim szkoleniowcem do transferu. Oba kluby doszły już nawet do porozumienia, jednak pomocnik nie osiągnął tego samego w kwestii warunków swojego kontraktu. 

Rabiot oczekiwał wyższej pensji aniżeli ta zaoferowana mu przez Manchester United, dlatego transfer upadł na ostatniej prostej. Francuz pozostałem wobec tego w Juventusie, gdzie rozgrywa udany sezon. Zadowolony z takiego obrotu spraw był Massimiliano Allegri, który skomentował niedoszły transfer 27-latka na łamach DAZN.

– Zapytałem go, czy cieszy się z transferu do Manchesteru United i podkreśliłem, że w Juventusie był bardzo szanowany. Postrzegam go jako bardzo dobrego zawodnika, który wszedł w okres futbolowej dojrzałości. Ostatnio zagrał kolejny świetny mecz i mocno pomógł swojemu zespołowi – stwierdził Włoch. 

Rabiot w 14 meczach w sezonie 2022/23 strzelił dla Starej Damy już pięć goli. W niedzielę Francuz otworzył wynik starcia z Interem Mediolan, które Juventus wygrał 2:0.

Komentarze