Włosi zorganizują turniej w USA podczas mundialu

Włochy
Włochy PressFocus

Włoski związek piłki nożnej planuje zorganizować turniej w Stanach Zjednoczonych w czasie trwania mistrzostw świata w Katarze. Póki co, nie znamy jednak szczegółów w jakiej formie miałyby ze sobą rywalizować drużyny oraz kto uczestniczyłby w tych rozgrywkach.

  • Włosi chcą zorganizować turniej towarzyski w Stanach Zjednoczonych
  • W turnieju wystąpiliby piłkarze niepowołani do drużyn narodowych na mundial w Katarze
  • Na razie nie znamy więcej szczegółów

Włosi chcą promować calcio za oceanem

Na początku miesiąca informację na temat tych planów ujawnił serwis tuttomercatoweb. Teraz mamy również potwierdzenie ze strony związku, że taki pomysł faktycznie istnieje.

De Siervo w rozmowie z Reuters potwierdził, że w turnieju wzięliby udział piłkarze niepowołani do drużyn narodowych. – Chcemy utrzymać dobrą formę piłkarzy występujących na włoskich boiskach i jednocześnie promować się na rynku, który uważamy za strategiczny – powiedział.

– Spotkania z pewnością będą tak zaplanowane, aby nie pokrywały się z meczami mistrzostw świata – dodał De Servio, co wydaje się bardzo logiczne. W przeciwnym razie turniej straciłby na zainteresowaniu kibiców, którzy zdecydowanie wybraliby mecze mundialu.

Póki co, reprezentacja Włoch nie ma jeszcze pewnego miejsca na katarskich mistrzostwach, które będą trwały od listopada do 22 grudnia 2022 roku. Squadra Azzurra musi rozegrać jeszcze mecze barażowe po tym, jak zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Lepszy okazał się zespół Szwajcarii.

Włosi w marcu zagrają najpierw z Macedonią Północną, a następnie w przypadku zwycięstwa stoczą bój ze zwycięzcą pary Portugalia – Turcja. Przed drużyną narodową Włoch zatem jeszcze daleka droga na mistrzowski turniej.

Zobacz także: Od lwiątka do lwa. Od gwizdów do uwielbienia

Komentarze