Włosi zapowiadają Euro 2020 z kibicami

Reprezentacja Włoch
Reprezentacja Włoch PressFocus

Włosi są przekonani, że na meczach w Rzymie podczas Euro 2020 będą mogli pojawić się kibice. Taką deklarację złożył prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej, Gabriele Gravina.

W Rzymie dojdzie do inauguracyjnego meczu nadchodzącej imprezy. 11 czerwca o 21:00 na Stadio Olimpico Włosi zmierzą się z Turkami. Później w stolicy rozegrane zostaną też dwa inne grupowe mecze Squadra Azzura przeciwko Szwajcarii i Walii. Ponadto 3 lipca odbędzie się tam jeden z ćwierćfinałów.

Jestem przekonany, że mecze mistrzostw Europy w Rzymie będą rozgrywane z udziałem kibiców. Pojawią się oni już podczas inauguracji – powiedział na piątkowej konferencji prasowej Gravina.

Dziennikarze ESPN sugerowali niedawno, że obiekty w czasie Euro 2020 mogłyby być wypełnione w 25 lub 50 procentach. – Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć w jakim stopniu wypełniony będzie nasz stadion. Wiem tylko, że kibice na pewno się na nim pojawią – dodał szef federacji.

Rzym będzie jednym z 12 miast gospodarzy nadchodzącej imprezy. Turniej ten miał pierwotnie odbyć się w poprzednim roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.

Komentarze