Włosi z planem zneutralizowania atutów Węgrów. “Musimy być cierpliwi”

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się w poniedziałkowy wieczór z Węgrami w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Przed tym starciem trener Roberto Mancini dał do zrozumienia, że Azzurri mogą zagrać w innym systemie niż zwykle.

  • Reprezentacja Włoch wciąż ma szanse na wywalczenie awansu do FInal Four w Lidze Narodów UEFA
  • Przed decydującym spotkanie z Węgrami na pytania dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej odpowiadała Roberto Mancini
  • Selekcjoner Azzurriuch ujawnił, ze Ciro Immobile nie poleciał z drużyną na Węgry
  • Opiekun Błekitnych dał do zrozumienia, ze jego ekipa może zagrac kolejny raz w ustawieniu 3-5-2

Węgry – Włochy: Immobile przegapi mecz na Puskas Arena

Reprezentacja Włoch zmierzy się z Węgrami na Puskas Arena w Budapeszcie. Stawką tego spotkania będzie wygranie grupy trzeciej w dywizji A w Lidze Narodów UEFA. Taki sukces Squadra Azzurra może osiągnąć tylko pod warunkiem wygrania meczu z Madziarami.

– Granie na Węgrzech nigdy nie jest łatwe. Cieszę się w każdym razie, że ta ekipa dobrze radziła sobie w Lidze Narodów UEFA. Tym bardziej że ich trener Marco Rossi jest moim byłym kolegą z drużyny – mówił Roberto Mancini na konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Szanse obu ekip oceniam 50 na 50. Fakt, że walczymy o pierwsze miejsce, mając przed sobą 90 minut do rozegrania w tak zwanej grupie śmierci, już cieszy, więc damy z siebie wszystko – kontynuował Włoch.

W ostatnim czasie pojawiały się pytania dotyczące Ciro Immobile, ponieważ napastnik był dzisiaj rano na lotnisku z resztą drużyny, a potem pozostał w samochodzie, podczas gdy inni weszli do samolotu. Poinformowano, że prezydent Lazio Claudio Lotito osobiście interweniował, aby uniemożliwić Immobile podróż z powodu lekkiego problemu z udem, który już wcześniej wykluczył go z wygranej 1:0 z Anglią w piątek.

– Próbowaliśmy pomóc Immobile, który zrobił dobrze, próbując zostać z nami. Dzisiaj rano uznaliśmy jednak, że nie warto ryzykować jego zdrowia – powiedział Mancini.

– To było dla niego i dla nas rozczarowujące. Ciro z radością zostałby i zrobił to podczas pierwszego meczu, ale ryzykowanie było zbyt niebezpieczne. Nie był w złej formie, ale nie trenował z nami od trzech dni. Dziś rano miał testy i tak postanowił doktor. Spotkaliśmy się po przyjeździe do Mediolanu, ale jego nieobecność była już omawiana – uzupełnił selekcjoner Azzurrich.

Giacomo Raspadori strzelił jedynego gola w meczu przeciwko Anglii, a Włochy wyglądają na silniejsze w nowej formacji 3-5-2. Bardzo możliwe, że w tym ustawieniu Squadra Azzurra rozegra kolejne spotkanie.

– Wprowadzimy pewne zmiany i będziemy musieli zobaczyć, w jakim stanie są zawodnicy. Musimy być cierpliwi, atakować i starać się jak najlepiej wykorzystać nasze szanse. Ważna jest również dobra obrona, ponieważ Węgry będą tam grać przed widownią, liczącą 70 tysięcy ludzi – rzekł Mancini.

Czytaj więcej: Węgry – Włochy: typy, kursy, zapowiedź (26.09.2022)

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Włosi z planem zneutralizowania atutów Węgrów. “Musimy być cierpliwi”