Stadionowe oświetlenie będzie działać krócej

Serie A
Serie A PressFocus

Wraz z narastającym kryzysem energetycznym na całym świecie Lega Serie A ogłosiła, że ​​skróci czas włączania oświetlenia na stadionach, ale to tylko pierwszy krok. W najbliższym czasie ma dojść do kolejnych zmian.

  • Włosi rozpoczynają walkę z kryzysem energetycznym
  • Stadionowe oświetlenie już następnej kolejki będzie działać krócej
  • Lega Serie A chce zmniejszyć zużycie energii

Włosi walczą z kryzysem energetycznym

Ceny gwałtownie rosną, a sytuacja ma się jeszcze pogorszyć w nadchodzących miesiącach, więc prezes Lega Serie A Lorenzo Casini potwierdził nową inicjatywę. Od 5. kolejki włoskiej ekstraklasy która rozpoczyna się w sobotę 3 września, będzie obowiązywał czterogodzinny limit włączania oświetlenia na stadionach Serie A.

W przypadku wcześniejszych pojedynków (meczów rozgrywanych za dnia) światła zostaną włączone 60 minut przed meczem, a nie 90 minut, co jest czasem niezbędnym do kalibracji instrumentów VAR. Trwają badania mające na celu poprawę efektywności energetycznej na włoskich stadionach, takie jak przejście na oświetlenie LED i wprowadzenie paneli słonecznych.

– To dopiero pierwszy krok, musimy dać dobry przykład w chwili kryzysu energetycznego – powiedział Casini. – Światło ma fundamentalne znaczenie na stadionach, ale uważamy, że słuszne jest maksymalne ograniczenie działania oświetlenia przed meczami i po nich, aby znacznie zmniejszyć zużycie energii.

Niektóre stadiony już wyprzedzają konkurencję, jak na przykład Dacia Arena, z której korzysta Udinese. Jest jednym z pierwszych obiektów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla w Europie. Ma zainstalowane panele słoneczne, a energia do obsługi stadionu pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych lub gazu z kompensacją emisji dwutlenku węgla.

Zobacz również: Milan – Inter: typy, kursy, zapowiedź (03.09.2022)

Komentarze

Na temat “Stadionowe oświetlenie będzie działać krócej