Włosi odrobili zadanie, zaczynając eliminacje od triumfu

Domenico Berardi
Domenico Berardi PressFocus

Reprezentacja Włoch, wedle planu, pokonała u siebie Irlandię Północną (2:0) po golach Domenico Berardiego oraz Ciro Immobile z pierwszej połowy.

Reprezentacja Włoch wykonała swoją robotę

Rola faworytów wielu reprezentacjom w ostatnich dniach związała nogi. Utrata punktów przez Squadra Azzurra w domowym spotkaniu z Irlandią Północną byłaby rozpatrywana w kategorii sensacji. Podopieczni Roberto Manciniego podołali jednak zadaniu. Nie minął kwadrans, gdy Alessandro Florenzi uruchomił Domenico Berardiego. Skrzydłowy Sassuolo mógł podawać wzdłuż bramki, ale zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, co zaskoczyło Baileya Peacocka-Farrella. Ten gol nie sprawił, że goście bardziej się otworzyli, ale jedna z niewielu akcji zaczepnych Irlandczyków zakończyła się drugim trafieniem Włochów. Lorenzo Insigne dojrzał na skrzydle Ciro Immobile, a napastnik Lazio wykonał wyrok, podwajając prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron podopieczni Iana Baraclougha byli zmuszeni do gonienia wyniku. W połączeniu z bierną postawą gospodarzy sprawiło to, że mecz się wyrównał. Kilkukrotnie Gianluigi Donnarumma musiał ratować swoich kolegów, którzy chyba przedwcześnie uwierzyli w pewne zwycięstwo. Włosi, zwłaszcza w drugiej połowie, nie zachwycili, ale wykonali swoje zadanie. Rozpoczęli eliminacje od zwycięstwa i mogą spokojnie przygotować się do wyjazdowego starcia z Bułgarią.