Włosi o krok od historycznego rekordu

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch Pressfocus

Włosi wrócili na szczyt Europy, wygrywając ostatnie mistrzostwa. Oprócz triumfu na Starym Kontynencie, kadra Roberto Manciniego od trzech lat jest niepokonana na arenie międzynarodowej. Co więcej, już tylko mecz dzieli Azzurrich od historycznego wyczynu i wyśrubowania nowego rekordu w świecie futbolu.

  • Reprezentacja Włoch wyrównała legendarną serię 35 meczów bez porażki
  • Azurri staną przed szansą na wyśrubowanie nowego rekordu w niedzielę
  • Od historycznego wyczynu kadrę Manciniego dzieli już tylko starcie ze Szwajcarią

Mistrzowie Europy ze znakomitą serią

Reprezentacja Włoch pokonała Anglików w finale Euro 2020. Wówczas podopieczni Manciniego odnieśli zwycięstwo dopiero po rzutach karnych, ale w całym turnieju nie zanotowali żadnej porażki. Na dodatek możemy już stwierdzić, że większość piłkarzy z aktualnej kadry zwyczajnie zapomniało, jak smakuje gorycz porażki.

Wszystko dlatego, że od 35 spotkań Azzurri są niepokonani. Co prawda, zaskakujący remis przeciwko Bułgarii (1:1) na początek wrześniowych eliminacji, można uznać za mały wypadek przy pracy, ale jest to wynik, który pozwala na kontynuowanie dobrej passy. Trzeba to nawet uznać za ogromny wyczyn, ponieważ do tej pory taką serię mieli tylko nieliczni.

Na przestrzeni lat 1993-1996 Brazylijczycy osiągnęli ten sam pułap, zdobywając po drodze mistrzostwo Świata w 1994 r. Przez kolejne dwa lata Canarinhos rządzili futbolem, nie odnosząc przez ten czas żadnej klęski.

Tego samego doświadczyliśmy za czasów złotej ery La Furia Roja. Hiszpania pod wodzą Vicente Del Bosque zatrzymała się na 35 meczach bez porażki. Znakomita passa trwała natomiast w latach 2007-2009, gdy Hiszpanie wyrównali rekord Brazylijczyków. Później zdobyli dwa mistrzostwa Europy oraz międzyczasie mistrzostwo Świata w 2010 r.

Historyczny rekord kwestią czasu?

Aktualny bilans reprezentacji Włoch w ostaniach 35 rywalizacjach wygląda następująco:

  • 29 – zwycięstw
  • 6 – remisów
  • 88 – strzelonych bramek
  • 23 – czyste konta
  • 12 – goli straconych
  • Mistrzostwo Europy 2020

Azzurri w niedzielę zmierzą się z bardzo niewygodnym rywalem. Szwajcarzy doszli przecież do ćwierćfinału, pokonując Francję na poprzedniej wielkiej imprezie. O zwycięstwo na pewno nie będzie łatwo, ale przy podziale punktów można już śmiało mówić o legendarnym sukcesie, a także ustanowieniu nowego rekordu pod względem serii meczów bez porażki.

Szwajcaria
Włochy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 5. września 2021 20:39.

Przeczytaj również: Kiedy wróci Ibrahimovic? Optymistyczne wieści z Mediolanu

Komentarze