Włosi krytykują murawę. “Nigdy nie widziałem czegoś takiego”

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini fot. PressFocus

Reprezentanci Włoch nie ukrywają rozczarowania po bezbramkowym spotkaniu z Polską. W pomeczowych wypowiedziach zwracali między innymi uwagę na fatalnie przygotowane boisko, które miało wpłynąć na ich postawę.

Czytaj dalej…

– Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To nam nie pomogło – mówił w pomeczowej wypowiedzi dla Rai Sport Lorenzo Pellegrini, cytowany przez Football Italia.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani po takim meczu, czujemy, że straciliśmy punkty. W niektórych momentach Andrea Belotti i ja mogliśmy dokonać innych wyborów i zdobyć bramki. Tak się jednak nie stało. Zobaczymy co będzie w środę – powiedział zawodnik włoskiego zespołu.

Pellegrini: Mecz był do wygrania

Pellegrini nie ukrywa natomiast zadowolenia z faktu otrzymania od selekcjonera Roberto Manciniego szansy gry w podstawowej jedenastce. – Zawsze miło jest zagrać. Trener powiedział mi, że otrzymam szansę na lewej stronie. Prosił mnie, abym grał między liniami. To jest to, co lubię robić i w czym czuję się najlepiej. Czułem się komfortowo, nawet jeśli nie jestem przyzwyczajony do zadań w defensywie. Staram się jednak pomagać kolegom z drużyny i zespołowi – kontynuował.

– Rozegraliśmy świetne spotkanie, ale jestem trochę rozczarowany, bo był to mecz do wygrania – dodał Pellegrini.

Po trzech rozegranych spotkaniach reprezentacja Włoch ma na swoim koncie pięć punktów i prowadzi w tabeli grupy 1 dywizji A Ligi Narodów. Kolejne spotkanie drużynę prowadzoną przez Roberto Manciniego czeka już w najbliższą środę. Na stadionie w Bergamo podejmować będzie Holandię, z którą w pierwszym meczu w Amsterdamie wygrała 1:0.

Komentarze