Włosi chcą wyśpiewać awans do fazy pucharowej Euro: przegląd prasy

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch zmierzy się dzisiaj ze Szwajcarią w drugim meczu na Euro. Tymczasem prezentujemy przegląd włoskiej prasy sportowej, dla której to dzisiaj wydarzenie numer jeden. Squadra Azzurra w przypadku zwycięstwa, będzie miała praktycznie zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju.

  • Reprezentacja Włoch w meczu drugiej kolejki fazy grupowej na Euro zagra ze Szwajcarią
  • Spotkaniem w Rzymie żyją media na Półwyspie Apenińskim
  • Przedstawiamy przegląd włoskiej prasy przed starciem Italii z Helwetami

Przegląd prasy przed meczem Włochy – Szwajcaria

Reprezentacja Włoch przystąpi do dzisiejszego spotkania, będąc po cennym zwycięstwie nad Turcją. W inauguracyjnym starciu turnieju podopieczni Roberto Manciniego wygrali 3:0, ale to był zdecydowanie najniższy wymiar kary dla rywali. Włosi przewyższali ich pod każdym aspektem piłkarskiego rzemiosła.

Dzisiaj wieczorem Squadra Azzrra zmierzy się natomiast z Helwetami. Będzie to 59. w historii starcie między obiema ekipami. Jak dotąd 28 zwycięstw zaliczyli Włosi, 22 razy miał miejsce remis, a osiem potyczek zakończyło się triumfem Szwajcarów.

La Gazzetta dello Sport w swoim dzisiejszym wydaniu przekonuje, że zwycięstwo ze szwajcarską pułapką może pozwolić awansować podopiecznym Roberto Manciniego do kolejnej fazy turnieju. Przytaczane są też słowa selekcjonera Squadra Azzurra, dającego do zrozumienia, aby jego zespół wciąż bawił się grą. Ponadto mediolański dziennik zwrócił uwagę na pojedynki niskich piłkarzy, czyli Lorenzo Insigne oraz Xherdana Shaqiriego, którzy mogą decydować o ofensywnym obliczu swoich zespołów.

Corriere dello Sport apeluje natomiast o to, aby włoska drużyna zadbała o dobre nastroje fanów. Podkreślane są jednocześnie słowa Manciniego z konferencji prasowej, który przekonywał, aby jego zespół zagrał z Helwetami z odpowiednią koncentracją. Jednocześnie dziennikarze gazety z Rzymu przestrzegają przed nieobliczalnym skrzydłowym Liverpoolu. Shaqiri rozegra dzisiaj prawdopodobnie 92. mecz w drużynie narodowej.

Tuttosport ujawnia z kolei, że kosztem Alessandro Florenziego w wyjściowym składzie włoskiej ekipy zagra dzisiaj Rafael Toloi. Turyński dziennik jednocześnie marzy o kolejnym wspaniałym wieczorze na Stadio Olimpico, co ma zapewnić ofensywny tercet składający się z takich zawodników jak: Insigne-Immobile-Berardi. Ponadto dziennikarze Tuttosport odnieśli się do świetnego występu Cristiano Ronaldo przeciwko Węgrom na wypełnionym po brzegi stadionie w Budapeszcie.

Czytaj więcej: Euro 2021: Włochy – Szwajcaria. Zapowiedź meczu (typy, kursy, składy)

Komentarze