Włosi bez jednego z liderów. “Muszę powiedzieć stop”

Leonardo Bunucci
Leonardo Bunucci fot. Grzegorz Wajda

Leonardo Bonucci potwierdził, że nie będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu Ligi Narodów, w którym reprezentacja Włoch zmierzy się z Polską. Występ doświadczonego obrońcy od kilku dni stał pod znakiem zapytania, a jego szanse na grę z każdą kolejną godziną były coraz mniejsze. Teraz sam piłkarz poinformował, że nie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Czytaj dalej…

33-letni obrońca, który do tej pory w drużynie narodowej rozegrał 99 spotkań, zdobywając w nich siedem bramek, zmaga się z problemami mięśniowymi. Te jak okazały się poważniejsze niż początkowo sądził. W efekcie czeka go przerwa w grze, co sprawia, że nie będzie mógł się pojawić na boisku w dwóch najbliższych spotkaniach z Polską oraz Bośnią i Hercegowiną.

– Chciałem zagrać za wszelką cenę, ale tak się niestety nie stanie – powiedział Bonucci w rozmowie z RAI Sport. – Próbowałem wszystkiego, próbowałem zaciskać zęby przez ostatnie 20 dni. Już w meczu przeciwko Lazio odczuwałem ból, ale miałem nadzieję, że to minie. Ten jednak narastał – kontynuował obrońca.

– Muszę teraz powiedzieć stop, a w Turynie ocenimy, ile czasu zajmie mi wyzdrowienie. Szkoda, bo naprawę chciałem tutaj być, ponieważ włoska drużyna jest czymś wyjątkowym – mówił Bonucci. – W środę widzieliśmy wielu debiutantów i to satysfakcjonujące nawet dla kogoś z takim doświadczeniem jak ja. Jestem pewny, że jutro zagramy dobrze, wygramy i będziemy kontynuować ten wspaniały sezon.

Kontuzja Bonucciego to również zła wiadomość dla trenera Juventusu Andrei Pirlo. Doświadczony obrońca był bowiem podstawowym zawodnikiem Starej Damy na początku sezonu. 33-latek wystąpił we wszystkich dziewięciu dotychczasowych spotkaniach mistrzów Włoch.

Niedzielne spotkanie pomiędzy reprezentacjami Włoch i Polski, które rozegrane zostanie w Reggio Emilia, rozpocznie się o godzinie 20:45.

Komentarze