Włoscy giganci walczą o czołowego obrońcę La Ligi

Jose Gimenez
Jose Gimenez fot. PressFocus

Juventus oraz Milan przymierzają się do transferu Jose Gimeneza. Nie będzie to łatwe, gdyż Atletico Madryt wycenia swojego defensora na 50 milionów euro – donosi “Calciomercato”.

  • Juventus i Milan poszukują wzmocnień defensywy
  • Uwagę obu klubów przykuwa Jose Gimenez
  • Atletico Madryt sprzeda swojego obrońcę za określoną kwotę

Duży transfer do Serie A na horyzoncie

Milan latem zamierza poważnie wzmocnić defensywę. Podobne plany ma Juventus, który wytypował już wymarzonego kandydata. Oba kluby są zainteresowane transferem Jose Gimeneza.

Urugwajczyk od lat prezentuje bardzo wysoki poziom i jest jednym z najlepszych obrońców w całej La Lidze. Jego kontrakt z Atletico Madryt obowiązuje do połowy 2025 roku, co przykuwa uwagę coraz większej liczby drużyn.

Oczywiście Gimenez jest ważną postacią zespołu Los Rojiblancos, natomiast nie będzie zatrzymywany w Madrycie siłą. Jeśli pojawi się oferta na poziomie 50 milionów euro, zostanie on sprzedany.

Trudno w tej chwili przewidywać, czy Milan oraz Juventus byłyby w stanie sprostać takim wymaganiom i poradzić sobie z dużym wydatkiem. Oba kluby znajdują się w trudnych sytuacjach finansowych, zatem wiele zależy od ewentualnych rozstań ze swoimi zawodnikami.

Zobacz również: Mourinho ubolewa nad problemami kadrowymi. Zażartował o angażu kobiecej zawodniczki

Komentarze