Włoscy giganci obserwują wielki talent

Tommaso Baldanzi
Tommaso Baldanzi PressFocus

Tommaso Baldanzi to jedno z największych odkryć obecnego sezonu Serie A. 20-letni pomocnik robi furorę w barwach Empoli. Jak donosi “La Gazzetta dello Sport”, piłkarz znalazł się na celowniku Napoli oraz Milanu

  • Tommaso Baldanzi jest jednym z najlepiej rokujących piłkarzy młodego pokolenia w Italii
  • La Gazzetta dello Sport informuje, że pomocnik może latem zasilić szeregi czołowej drużyny Serie A
  • Piłkarzem bowiem interesują się takie marki jak Napoli oraz Milan

Wychowanek zdecyduje się opuścić Empoli?

Tommaso Baldanzi jest wychowankiem Empoli. 20-latek nigdy nie krył swojej sympatii do klubu z Toskanii i był dumny, że może reprezentować jego barwy w seniorskiej piłce. Dziś pomocnik jest uważany za jeden z największych talentów na Półwyspie Apenińskim, co już jakiś czas temu zauważył sam Roberto Mancini, który zapraszał go na zgrupowania dorosłej kadry Italii.

Włoski dziennik “La Gazzetta dello Sport” informuje, że Baldanzi może latem zmienić klub. Zawodnik znalazł się w kręgu zainteresowań Napoli oraz Milanu. Oba kluby prawdopodobnie będą chciały wzmocnić pozycję, na której występuje 20-latek. Bowiem “Rossonerich” po sezonie może opuścić Brahim Diaz, a swojej przyszłości na południu Włoch nie może być pewny Piotr Zieliński.

Empoli oczekuje za swojego wychowanka i ulubieńca Stadio Carlo Castellani oferty transferowej w wysokości nawet 20 milionów euro. Baldanzi w obecnym sezonie Serie A rozegrał 23 spotkania, w których zdobył cztery bramki.

Sprawdź także: Sensacyjny zwrot ws. przyszłości Victora Osimhena?

Komentarze