Milan podjął decyzję względem skrzydłowego

Brahim Diaz
Brahim Diaz Pressfocus

Władze Milanu ustaliły już termin spotkania z przedstawicielami Drahima Diaza tytułem przedyskutowania jego przyszłości w klubie. Rossoneri chcieliby wykupić Hiszpana na stałe z Realu Madryt. Kwota transferu może wynieść 22 miliony euro.

  • Władze Milanu są zadowolone z postępów poczynionych przez Brahima Diaza
  • Klub planuje wykupić Hiszpana z Realu Madryt na stałe
  • Rossoneri zapłacą za skrzydłowego 22 miliony euro

Brahim Diaz zostanie pełnoprawnym zawodnikiem Milanu

Sezon 2022/23 jest już trzecim, który Brahim Diaz spędza w Milanie. Mimo to skrzydłowy pozostaje wciąż formalnie zawodnikiem Realu Madryt. 23-latek dobrze czuje się pod wodzą Stefano Pioliego i dogrywa coraz istotniejszą rolę w ekipie Rossonerich. W obecnej kampanii ligowej po 15 spotkaniach ma na koncie już cztery bramki i dwie asysty.

Milan chciałby wykupić Hiszpana na stałe, a rozmowy z jego agentem w tej sprawie zostały już przez klub zaplanowane. Zakontraktowanie 23-latka jest jednym z priorytetów klubu, obok przedłużenia umów z Rafaelem Leao i Olivierem Giroudem.

W umowie Brahima Diaza zawarto klauzulę wykupu na poziomie 22 milionów, z której Milan może skorzystać do czerwca. Real Madryt natomiast ma zagwarantowaną opcję odkupienia Hiszpana za 27 milionów euro. Obecna wartość rynkowa skrzydłowego szacowana jest na 20 milionów euro.

Brahim Diaz rozegrał łącznie dla Milanu 98 meczów. Jego dorobek to 15 bramek i 10 asyst.

Czytaj też: Pomocnik Milanu blisko nowej umowy

Komentarze