Everton przymierza się do pozyskania snajpera Atalanty

Duvan Zapata
Duvan Zapata Pressfocus

Duvan Zapata w sezonie 2022/23 nie może liczyć na pewne miejsce w wyjściowym składzie Atalanty Bergamo. Napastnik z tego powodu może wkrótce opuścić zespół Gian Piero Gasperiniego. Ofertę transferową za Kolumbijczyka przygotowuje Everton.

  • Duvan Zapata rozgrywa prawdopodobnie swój najgorszy sezon w Atalancie
  • Kolumbijczykiem interesuje się Everton, który chciałby go wypożyczyć
  • Atalantę interesuje jedynie transfer definitywny napastnika

Zapata po ponad pięciu latach w Bergamo może zmienić klub

Ciasno zrobiło się w sezonie 2022/23 w formacji ataku Atalanty. Za ciasno, by miejsce w wyjściowym składzie zachował Duvan Zapata, który w hierarchii napastników znajduje się za Rasmusem Hojlundem. Mimo to regularnie otrzymuje od trenera minuty, choć jego dorobek strzelecki w obecnych rozgrywkach jest wątły. 

Zainteresowanie sprowadzeniem 31-latka wyraził Everton, o czym też poinformował Fabrizio Romano. The Toffees mają w tym sezonie ogromne problemy ze zdobywaniem bramek i potrzebują bardzo wzmocnienia formacji ataku. Everton liczy, że uda mu się przekonać Atalantę do transferu Zapaty.

Klub z Premier League chciałby do końca sezonu wypożyczyć napastnika i zawrzeć w jego umowie klauzulę o możliwości wykupienia go na stałe. Atalantę interesuje tylko definitywny transfer pomocnika i na pewno nie zgodzi się na wypożyczenie go. Aktualna wartość rynkowa Kolumbijczyka, według portalu Transfermarkt wynosi 18 milionów euro.

Czytaj też: Atletico Madryt pyta o pomocnika Fiorentiny

Komentarze