Włochy wkrótce mogą mieć jeszcze większy kłopot z napastnikami

Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. PressFocus

Ciro Immobile według informacji CalcioMercato.com poważnie rozważa zakończenie reprezentacyjnej kariery. Squadra Azzurra kilka dni temu przegrała z Macedonią Północną (0:1) w barażu o awans na mundial w Katarze, więc zawodnikowi nie udało się zrealizować jednego z najważniejszych celów na najbliższe miesiące.

  • Włosi wciąż są w rozpaczy po porażce z Macedonią Północną w barażu o awans na mundial
  • CalcioMercato.com twierdzi, że jeden z kluczowych piłkarz może zakończyć reprezentacyjną karierę
  • Ciro Immobile poważnie bierze pod uwagę pożegnanie się z drużyną narodową

Immobile nie chce być już kozłem ofiarnym

Ciro Immobile nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o zakończeniu piłkarskiej kariery. Niemniej według wieści CalcioMercato.com bardzo poważnie bierze taki scenariusz pod uwagę. 32-letni napastnik w reprezentacji Włoch gra od 2014 roku. Jak dotąd w drużynie narodowej rozegrał 55 spotkań, strzelając w nich 15 goli. Największym sukcesem zawodnika w reprezentacji jest triumf na Euro 2020.

Squadra Azzurra po niespodziewanej porażce z Macedonią Północną (0:1) po golu Aleksandara Trajkowskiego z doliczonego czasu gry odpadła z walki o awans na mundial w Katarze. 29-latek w doliczonym czasie gry zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, jakich oddał wiele na stadionie w Palermo. Ostatecznie miał po nim mnóstwo powodów do radości.

Reprezentacja Włoch jednocześnie po raz pierwszy w historii nie zagra w drugim mundialu z rzędu. Squadra Azzurra w 2017 roku nie zdołała awansować na mistrzostwa świata w Rosji przez przegrany baraż za Szwecją.

Czytaj więcej: Mancini na brak ofert nie będzie narzekał, są już pierwsi chętni

Komentarze

Comments 6 comments

Większy kłopot? Zakończenie kariery reprezentacyjnej przez tego “piłkarza” to może być nowy początek, już nikomu do głowy nie przyjdzie wystawienie go do gry.

Jak taki zawodnik walczy o koronę król strzelców Serie A to fatalnie świadczy o tej lidze.

Ciro Immobile, który blokował miejsce w reprezentacji przez ostatnią dekadę. Gdyby nie on Italia wystąpiłaby w poprzednim i nadchodzącym mundialu. Utalentowana młodzież patrzyła i obserwowała jego indolencję strzelecką na arenie międzynarodowej. Ciro to taki słaby napastnik co najwyżej na słabe kluby jak Genoa i Torino lub Lazio, które jest czasami przeciętne i nie bryluje na arenie międzynarodowej.
Winny braku awansu na MŚ 2026 będzie Immobile promujący i wspierający idee faszyzmu grając w Lazio i dlatego Italia nie poradziła sobie z dyskryminacją i rasizmem. Słabiutki na arenie międzynarodowej Ciro nie wskazał i nie namaścił swojego następcy w reprezentacji. Oczy bolą od oglądania jego gry w reprezentacji i Lazio w pucharach. To jest absolutnie człowiek-klucz wszelkich złych rozwiązań gry w ataku aktualnie i na najbliższą dekadę. Włochy zapamiętają go jedynie z “cudownego” ozdrowienia w meczu z Belgią na ME. Wstyd i hańba na całą Europę.
Ale do fanboy’a Ciro to nie dociera.

Zupełnie umknęła mi ta oczywistość. Ciro Immobile uosobieniem grzechu pierworodnego. Jego przekleństwo jest, było i będzie stałym towarzyszem włoskiej piłki. Stąd też idea następcy jest zbędna.
Pozostaje pytanie kto wcieli się w jego postać w najnowszej superprodukcji Marvela?

W jego postać wcieli się pierwszy lepszy statysta z ulicy, ponieważ statysta w sposób naturalny jest w stanie go zastąpić, gdyż Ciro tylko statystuje na boisku w reprezentacji. Do niczego się nie nadaje w prawdziwej piłce co udowodnił w Dortmundzie i Sevilli. W najnowszej superprodukcji Marvela będzie miał do odegrania rolę Dębu Bartka ale to go przerasta i stąd pomysł aby zastąpił go 7 napastnik Primavery ostatniej drużyny w 3 lidze, a skutek będzie identyczny.