Włochy – Walia: Mancini ocenił występ przeciwko wyspiarzom

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Włoch z kompletem zwycięstwo zakończyła rywalizację w fazie grupowej na Mistrzostwach Europy. W niedzielnym spotkaniu podopieczni Roberto Manciniego w pokonanym polu pozostawili Walię. Po zakończeniu rywalizacji swoją ocenę występu piłkarzy przedstawił opiekun Squadra Azzurra.

  • Reprezentacja Włoch jeszcze nigdy nie zaczęli tak dobrze wielkiego piłkarskiego turnieju
  • W trzech meczach w grupie A piłkarze Squadra Azzurra zdobyli siedem bramki, nie tracąc żadnej
  • Kolejny występ na turnieju Włosi rozegrają w najbliższą sobotę

Reprezentacja Włoch bezbłędna w grupie A

Reprezentacja Włoch przystępowała do potyczki ze Smokami po dwóch zwycięstwach, po których byli pewni gry w kolejnej fazie turnieju. Taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że Mancini pozwolił sobie w starciu z Walią na osiem zmian względem wcześniejszego występu. Gra nie była jednak słabsza.

– Byłem bardzo zadowolony z postawy swoich piłkarzy. Tym bardziej że dokonałem ośmiu zmian w składzie. Mimo to drużyna zaprezentowała się dobrze, a mogła strzelić więcej goli przeciwko zespołowi skupionym na defensywie – mówił selekcjoner Squadra Azzurra na pomeczowej konferencji prasowej.

– Walia, gdy była zmuszona kończyć zawody w dziesięciu, skupiła się jeszcze bardziej na obronie. W takiej sytuacji nie łatwo jest znaleźć miejsce na boisku – uzupełnił były trener Zenitu Sankt Petersburg.

Włosi bazują na grze piłkarzy, którzy świetnie ze sobą współpracują. W spotkaniach przeciwko Turkom i Szwajcarom wyróżniali się zawodnicy Neroverdich, a w boju z Walią z dobrej strony pokazali się piłkarze La Dei. Mowa oczywiście o Domenico Berardim i Manuelu Locatellim oraz Rafaelu Toloim i Matteo Pessinie.

– Nasi zawodnicy są przyzwyczajeni do tego typu gry, ponieważ od pierwszego dnia staraliśmy się go przyswajać. Są pewne zespoły, które grają w takim stylu jak my, więc piłkarze z tych drużyn nie mają kłopotów z przyswajaniem takiego planu – mówił Mancini.

Czytaj więcej: Włosi bezbłędni w fazie grupowej. Trzecia wygrana z rzędu

Komentarze