Rewelacyjni Włosi, Szwajcarzy nie mieli szans

Reprezentacja Włoch
Reprezentacja Włoch Pressfocus

Włosi po kolejnym bardzo dobrym meczu pokonali Szwajcarów 3:0 (1:0). Squadra Azzurra po raz kolejny pokazała swoją świetną dyspozycję i już zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Dwa gole zdobył Locatelli, a raz do siatki trafił Ciro Immobile.

Włosi do środowego meczu przystępowali w bardzo dobrych nastrojach, po pokonaniu Turcji 3:0. Szwajcarzy natomiast zremisowali w pierwszym starciu z Walią 1:1, o ich awansie zadecyduje więc starcie z pierwszym rywalem Squadra Azzurra na Euro 2020. Gospodarze chcieli zacząć z wysokiego C. W 11. minucie Spinazzola zagrał do Immobile, ale główka zawodnika Lazio powędrowała ponad poprzeczkę.

W 19. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę między słupki wpakował Giorgio Chiellini, ale arbiter po analizie VAR odgwizdał zagranie ręką i anulował zdobytą bramkę. Gol dla Włochów był jednak nieunikniony. W 26. minucie Berardi po pięknej indywidualnej akcji zagrał futbolówkę do Locatelliego, który uderzeniem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Chwilę wcześniej kontuzji doznał Giorgio Chiellini, który został zmieniony przez Acerbiego.

W 37. minucie w polu karnym z piłką znalazł się aktywny Spinazzola. Próbował minąć jednego z defensorów Szwajcarii i oddał lekki strzał między nogami kryjącego go obrońcy, ale futbolówka minęła także słupek. Wynik do przerwy to 1:0.

Włosi w drugiej połowie nie zmienili swojej gry i w dalszym ciągu przeważali. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 52. minucie Barella zagrał krótko przed pole karne do Locatelliego. Zdobywca pierwszego gola oddał mocny strzał w stronę dalszego słupka i skompletował dublet.

Ostateczny cios wymierzył w 89. minucie Ciro Immobile. Napastnik Lazio postanowił oddać strzał po ziemi w stronę lewego słupka. Była to dobra decyzja, gdyż Sommer nie zdołał tego obronić. Końcowy wynik to 3:0. Włosi mają zapewniony awans do fazy pucharowej, ale aby wygrać grupę A będą musieli co najmniej zremisować z Walijczykami.

Komentarze

Comments 7 comments

Wielka wymienność, do 90′ można wątpić w zasadność trzymania 9ki; przyjemny futbol w którym przeciwnik nie wymusza błędów, Szwajcaria zmienia mleczne ząbki. Niemcy/Francuzi/Portugalia dopiero czekają, a z nimi wymóg wielkiego tempa i precyzji gdyż tam okazje nie będą się powtarzać, a odrobienie będzie trudne lub niemożliwe.
Mancini ponad dwa lata temu przedstawił Barellę, Sensiego, eksponuje Spinazzolę i Berardiego, widzi DiLorenzo. Jego słuch piłkarski skierowany jest na zawodników, w przeciwieństwie do tych którzy są na to zbyt zajęci.

Do tej pory Włosi prezentują się bardzo dobrze. Mają dobrą organizację gry, nastawienie, mentalność.
Jednakże weryfikacja ich wartości nastąpi z bardziej wymagającym rywalem (Francja, Portugalia, Anglia, Niemcy, …).

Dziewczynka z namalowaną na policzkach flagą będąca obrazem drużyny Szwajcarii po golu 2-0 patrz 52′, klatka 9:02, 2nd Half
>
replaymatches.net/2021/06/italy-vs-switzerland-full-match.html
.
Przedtem oczywiście cała sekwencja na gol 2-0, zaczynająca się od przejęcia Berardiego i jego przyjrzenia się rozmieszczeniu graczy.