Na takiego rywala momenty to za mało. Młodzież dała nadzieję

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch Pressfocus

Reprezentacja Włoch pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów zagrała w sobotni wieczór. Drużyna Roberto Manciniego zremisowała z Niemcami 1:1.

• Za nami mecz Włochy – Niemcy w pierwszej kolejce tegorocznej edycji Ligi Narodów
  • W Bolonii był wynik 1:1
  • Postawa Włochów zostawiła wiele do życzenia, ale nieźle zaprezentowała się młodzież

Giganci zagrali jak średniacy

Włosi i Niemcy trafili do grupy trzeciej w najwyższej dywizji Ligi Narodów razem z Anglią i Węgrami. Ci drudzy sensacyjnie ograli wicemistrza Europy i sobotni hit w Bolonii oglądali z pozycji lidera tabeli.

Starcie na Stadio Renato Dall’Ara dużo lepiej rozpoczęli Niemcy, którzy momentalnie przejęli inicjatywę i zmusili Włochów do defensywy. Gracze Hansiego Flicka utrzymywali się długo przy piłce (na koniec pierwszej połowy 69% posiadania), a do pola karnego rywala chcieli zbliżyć się poprzez atak pozycyjny. Ten niezbyt często był jednak kończony strzałem. Gości często byli blokowani, uderzali niecelnie, albo podejmowali złe decyzje w finalnej fazie ataku. Natomiast Włosi nie zatrudnili Manuela Neuera ani razu, przy jednej interwencji Gianluigiego Donnarummy.

Publiczność, która zjawiła się na stadionie w Bolonii mogła być rozczarowana postawą włoskich kadrowiczów. Ci długo kazali im czekać na gola, ale Italia finalnie objęła prowadzenie. W 70. minucie w polu karnym Niemiec lepiej mogli zachować się Manuel Neuer i Niklas Suele. Przez to Wilfried Gnonto dośrodkował w szesnastkę, a gola cieszył się Lorenzo Pellegrini, który trafił z bliskiej odległości.

Gospodarze także nie ustrzegli się błędów. Wobec tego z prowadzenia cieszyli się ledwie trzy minuty. Zamieszanie w polu karnym Włochów wykorzystał Joshua Kimmich. Niemiec nawet nie przyjmował futbolówki, tylko od razu umieścił ją w siatce.

Po golu na 1:1 do końca spotkania zostało około 20 minut z doliczonym czasem gry. Żadna z reprezentacji nie wykorzystała jednak tego do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Roberto Mancini może być umiarkowanie zadowoleni, ponieważ nadzieję na lepszej jutro dali gracze młodego pokolenia.