Media: Śledztwo ws. Suareza wstrzymane

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Luis Suarez ostatnio jest tematem numer jeden we Włoszech. Tyle, że nie w kontekście transferu do Juventusu FC, a dzięki sprawie związanej ze zdawaniem egzaminu z języka włoskiego. Najnowsze doniesienia mediów na Półwyspie Apenińskim wskazują, że śledztwo dotyczące Urugwajczyka i przedstawicieli Juve zostało na razie wstrzymane.

Czytaj dalej…

Luis Suarez zdawał egzamin na Uniwersytecie w Perugii. Kilka dni po nim okazało, że zawodnik go zdał, ale później pojawiły się kolejne informacje w sprawie, które sugerowały, że piłkarz zdał test, znając wcześniej pytania, które będą mu zadane.

Najbardziej zamieszani w sprawę w kontekście turyńskiego klubu mają być jego prawnicy, czyli Luigi Chiappero oraz Maria Turco. Oboje pojawili się w piątek w Perugii, aby udzielić wyjaśnień. Sky informuje natomiast, że na razie dochodzenie w sprawie zostało wstrzymane.

Według prokuratora głównego Raffaele Cantone, zgodnie z doniesieniami włoskiej agencji prasowej ANSA, podjęto decyzję o zawieszeniu aktywności w temacie prowadzenie śledztwa, gdyż zbyt wiele tematów ujrzało światło dzienne, mimo tego, że miały podlegać tajemnicy.

Dodajmy, że Suarez ostatnie zakotwiczył w Atletico Madryt. Z klubem ze stolicy Hiszpanii piłkarz związał się umową na dwa lata.

Komentarze