Mancini: to był dobry test dla reprezentacji Włoch

Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w swoim ostatnim meczu kontrolnym przed startem Euro pokonała Czechy w Bolonii. Squadra Azzura wygrała 4:0. Opiekun włoskiej ekipy dał do zrozumienia po zakończeniu spotkania, że starcie z zespołem Jaroslava Silhavy’ego było trudniejsze, niż obrazuje to wynik.

  • Reprezentacja Włoch odniosła w piątkowy wieczór kolejne zwycięstwo pod wodzą Roberto Mancinego
  • Już za sześć dni Squadra Azzurra rozegra pierwsze spotkanie na Euro
  • Roberto Mancini i jego zespół w dobrych nastrojach podejdą do potyczki z Turcją

Reprezentacja Włoch nie przestaje zachwycać

Reprezentacja Włoch jest postrzegana jako jeden z głównych faworytów do końcowego triumfu na Mistrzostwach Europy. Squadra Azzurra wygrała w piątkowy wieczór ósme spotkanie z rzędu.

– Chciałem zobaczyć to, aby drużyna wróciła do miejsca, w którym znajdowała się, gdy widzieliśmy się kilka miesięcy temu. Po 10 minutach gry tak właśnie było – mówił Roberto Mancini w trakcie pomeczowej konferencji prasowej.

– Zaliczyliśmy bardzo dobry występ przeciwko Czechom, których należy docenić. To silny zespół, wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym, techniką i tempem gry. Zremisowali ostatnio z Belgią w jednym ze swoich ostatnich meczów, który powinno w moim odczuciu wygrać – kontynuował Włoch.

– To był dobry test dla reprezentacji Włoch. Potrafiliśmy uniknąć kłopotów w momencie, gdy przeciwnicy atakowali nas czterema zawodnikami – powiedział opiekun Squadra Azzurra.

Już w najbliższy piątek Włosi meczem z Turcją otworzą Euro. Mancini nie chciał jednoznacznie powiedzieć, w jakim składzie zagra jego zespół w inauguracyjnym spotkaniu na turnieju.

– Drużyna musi zachować spokój, skoncentrować się na grze w piłkę. Na Mistrzostwach Europy do wygrania jest siedem spotkań, więc przed nami długa droga – przekonywał selekcjoner reprezentacji Włoch.

Squadra Azzurra w trakcie Euro w fazie grupowe zmierzy się też z Walią i Szwajcarią. Włosi swoje spotkania rozegrają: 11, 16 i 20 czerwca.

Zobacz więcej: Pokaz siły i pewne zwycięstwo Włochów nad Czechami

Komentarze