Sensacja! Mistrzowie Europy zremisowali z Bułgarią

Federico Chiesa
Federico Chiesa Pressfocus

Włochy zremisowały z Bułgarią 1:1 (1:1) w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Katarze. Squadra Azzurra wciąż pozostaje liderem grupy C. Bramki zdobyli Federico Chiesa oraz Atanas Iliev.

Włosi nie zlekceważyli rywala i wyszli w mocnym składzie. Roberto Mancini do boju posłał między innymi Chiesę, Jorginho czy też Insigne. Squadra Azzurra dosyć szybko objęła prowadzenie i wydawało się, że przed nami kolejne pewne zwycięstwo Mistrzów Europy. W 14. minucie Federico Chiesa po ładnej indywidualnej akcji wymienił szybkie podanie z Immobille i oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka. Zawodnik Juventusu po raz kolejny pokazał swój olbrzymi talent.

Włosi nie podwyższyli prowadzenie, co zemściło się w 39. minucie. Kontrę wyprowadzili wtedy piłkarze Bułgarii. Walkę na skrzydle wygrał Despodov i wrzucił futbolówkę w pole karne. Akcję uderzeniem w stronę dalszego słupka wykończył Atanas Iliev i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W drugiej połowie oglądaliśmy bardzo wyraźną przewagę Włochów. Squadra Azzura zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie mnóstwo sytuacji, ale niewielka część z nich była skierowana w światło bramki. Roberto Mancini próbował wszystkiego, na boisku pojawili się między innymi Berardi oraz nadzieja reprezentacji Włoch – Giacomo Raspadori, ale gospodarze nie potrafili po raz kolejny pokonać Georgiego Georgieva.

Końcowy wynik to 1:1. Remis mistrzów Europy z Bułgarią jest olbrzymią sensacją. Squadra Azzurra jest liderem grupy C i ma na swoim koncie 10 punktów, a Bułgaria z dwoma oczkami plasuje się na czwartej – przedostatniej pozycji.