Włosi zepchnęli Anglię do dywizji B. Wciąż mają o co grać

Włochy - Anglia
Włochy - Anglia Pressfocus

Reprezentacja Włoch wciąż ma szansą na półfinał Ligi Narodów. Mistrz Europy pokonał 1:0 Anglię, którą jednoczenie zepchnął do dywizji B.

• Włosi pokonali Anglię 1:0
  • Decydujący gol padł po zmianie stron
  • Triumf ten oznacza, że mistrz Europy wciąż może zagrać w półfinale Ligi Narodów

Arcyważny gol po przerwie

W pierwszym meczu Ligi Narodów między Włochami, a Anglią, nie obejrzeliśmy żadnego gola. Nikt nie chciał, aby scenariusz ten powtórzył się w Mediolanie. Remis byłby szczególnie niekorzystny dla przyjezdnych, którzy bronili się przed spadkiem z dywizji A.

Jeden celny strzał po obu stronach w pierwszej połowie, zwiastował niestety ponowny brak goli w konfrontacji Włochów i Anglików. Lepiej prezentowali się mistrzowie Europy, ale nie potrafili oni zamienić optycznej przewagi na korzystny rezultat.

Po zmianie stron działo się już więcej. Przede wszystkim doczekaliśmy się gola. Padł on w 68. minucie. W dużej mierze dzięki Leonardo Bonucciemu, który popisał się długim i celnym przerzutem w okolice szesnastki, gdzie czujny był Giacomo Raspadori. Napastnik West Hamu nie miał problemu z opanowaniem futbolówki, którą ułożył sobie idealnie dzięki biernej postawie defensywie rywala. Włoch przymierzył świetnie w prawy róg bramki i zapewnił drużynie Roberto Manciniego prowadzenie 1:0, którego mistrz Europy już nie oddał. Rezultat ten oznaczał, że Anglia spadła do dywizji B. Z kolei Włosi zagrają w szóstej kolejce z Węgrami o awans do półfinału Ligi Narodów. Gracze Roberto Manciniego muszą wygrać, ponieważ mają dwa punkty mniej o Węgrów, którzy rozprawili się o tej samej porze z Niemcami (1:0).