Gol debiutanta nie wystarczył na Anglię. Włosi rozczarowali

Włochy - Anglia
Włochy - Anglia Pressfocus

Reprezentacja Włoch doznała porażki na start eliminacji do Euro 2024. Mistrz Europy musiał w Neapolu uznać wyższość reprezentacji Anglii.

  • Włosi nie zaczęli dobrze eliminacji do Euro 2024
  • Roberto Mancini i spółka przegrali w Neapolu 1:2
  • Sposób na mistrza Europy znalazła reprezentacja Anglii

Włochy z falstartem w eliminacjach do Euro 2024

We wrześniu ubiegłego roku Włosi pokonali Anglię w Lidze Narodów. Italia liczyła, że do powtórki tego scenariusza dojdzie w czwartkowym meczu eliminacji do Euro 2024. Mistrz Europy był jednak w błędzie.

Do przerwy Anglia wygrywała 2:0. Kilka chwil przed upływem kwadransa najlepiej w zamieszaniu w szesnastce odnalazł się Declan Rice. Włochów jeszcze w pierwszej połowie dobił Harry Kane, który wykorzystał rzut karny.

Włosi do przerwy nie oddali celnego strzału. Tym bardziej mogło ich cieszyć to, co zrobił Mateo Retegui. W 56. minucie Lorenzo Pellegrini minął podaniem kilku rywali, dzięki czemu debiutant wykorzystał świetną sytuację na zdobycie, jak się później okazało, honorowej bramki. Włosi przegrali z Anglią 1:2 w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2024.

Komentarze

Na temat “Gol debiutanta nie wystarczył na Anglię. Włosi rozczarowali

Niestety dalej jest podobna gra jak w drugiej części eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. W drugiej połowie zdominowanie rywala jest jedynym plusem, na którym można rozwijać drużynę. Pomoc jest dobra, ale paradoksalnie nie tylko atak jest słaby, ale głownie obrona zawiodła. Należy zmienić obronę i atak, aby można myśleć o właściwej grze.